Szczepienia osób bezdomnych. Akcja już w tę środę w Gdyni

2021-11-15 11:50

W Gdyni ruszą szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób bezdomnych. Lekarze będą czekać już w tę środę przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym przy ulicy Jana z Kolna 28. Zainteresowani będą szczepieni jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

– Będą mogły się zgłosić, zaszczepić, a także uzyskają darmową pomoc medyczną - mówi Beata Świątek-Soldat, zastępca kierownika Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS.

Akcja szczepień będzie trwała trzy dni. – W środę spotykamy się przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym przy ulicy Jana z Kolna 28. Dzień później nasz mobilny punkt będzie w noclegowni przy ulicy Janka Wiśniewskiego 24. W sobotę natomiast będziemy stacjonować w parafii św. Mikołaja – dodaje Świątek-Soldat.

Ze względu na coraz niższe temperatury - w teren ruszy więcej patroli. Bezdomni mogą liczyć na pomoc policji, straży miejskiej a także streetworkerów.

– Patrolujemy ulice dwa razy w tygodniu razem z Poszukiwawczym Pogotowiem Ratunkowym. Oferujemy pomoc w postaci ciepłego posiłku, zmiany opatrunku, transportu do noclegowni. Ponadto zimą często urywają się telefony, że ktoś znajduje się w kryzysie bezdomności. Świadomość mieszkańców jest coraz większa za co bardzo dziękujemy – dodaje Maciej Kruszyński, streetworker.

Według ostatnich danych w Gdyni żyje ok. 370 osób bezdomnych. 

Źródło: Szczepienia osób bezdomnych. Akcja już w tę środę w Gdyni