Szlachetna Paczka

i

Autor: Stowarzyszenie Wiosna Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka wystartowała 21. raz w historii

2021-11-13 14:00

Na wsparcie czeka tysiące rodzin. Już jutro na Pomorzu jak i w całym kraju rusza kolejna, 21. edycja Szlachetnej Paczki. Cała akcja tradycyjnie rozpoczyna się od otwarcia tak zwanej "bazy rodzin".

- Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki to ten moment w roku, w którym na naszej stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historię tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze w poprzednich miesiącach. Przeprowadzili oni szczegółowe wywiady. Zapytali tych osób czego naprawdę potrzebują i czy ta mądra pomoc, rzeczywiście będzie dla nich jakąś nadzieją i impulsem na zmianę - mówi Klara Mirecka, pomorska koordynatorka do spraw promocji Szlachetnej Paczki.

Od godziny 8:00 w sobotę przez kolejne 4 tygodnie każdy może wejść na stronę internetową, gdzie wybierze sobie rodzinę, której chce pomóc.

- Jest to bardzo proste. Wystarczy zabrać ze sobą bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę. Nikt nie musi robić tego sam. Ta paczka stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. W każdym momencie, na każdym etapie, możemy liczyć też na pomoc wolontariusza - dodaje koordynatorka.

W tym roku, w Gdańsku przy akcji pracować będzie ponad 150 osób. Przy ubiegłej edycji wsparcie na Pomorzu otrzymało około 500 rodzin.

Źródło: Szlachetna Paczka wystartowała 21. raz w historii