Śnieg w Polsce

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda na środę, 6.10.2021: Śnieg zaskoczy tysiące Polaków. Zaatakują też wichury / Zdjęcie poglądowe

Teraz będzie wiało! A po weekendzie w Trójmieście... może być biało!

2021-11-18 19:00

Warto pozbierać rzeczy z balkonu i nie stawiać aut pod drzewami! W nocy z czwartku na piątek oraz przez cały piątek w Trójmieście ponownie pojawi się silny wiatr. Do tego mokro, lecz nie aż tak zimno, bo termometry wskażą okolice jedenastej kreski.

- Aktualnie znajdujemy się pod wpływem cyrkulacji zachodniej, więc napływają do nas: powietrze pochodzenia polarno-morskiego, wilgotna masa powietrza z opadami deszczu, dość silny nad morzem wiatr z porywami do 90 km/h, w głębi lądu około 70 km/h - mówi dyżurny synoptyk IMGW Rafał Szewczyk.

W nocy nad morzem obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Jutro dotyczyć będzie już całego województwa pomorskiego.

A w przyszłym tygodniu miejscami może zrobić się biało. - Modele pokazują tutaj ochłodzenie, które nastąpi z niedzieli na poniedziałek. Napłynie już do nas taka świeża, chłodna masa z północy. W poniedziałek rano będzie około zera stopni. Miejscami pojawi się śnieg. Popołudniu w poniedziałek nie powinno padać, ale będzie chłodno - dodaje synoptyk

Najzimniej będzie we wtorek rano. Temperatura spadnie do nawet -4 stopni. Delikatne ocieplenie w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

Źródło: Teraz będzie wiało! A po weekendzie w Trójmieście... może być biało!