Waterfront Gdynia

i

Autor: JEMS Architekci Waterfront Gdynia - wizualizacja kompleksu przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni

Tężnia solankowa czy samoobsługowa biblioteka. Poznaliśmy pomysły gdynian w tegorocznym Budżecie Obywatelskim

2021-05-27 15:53

Samoobsługowa biblioteka, boisko wrotkarskie czy tężnia solankowa. Gdyńscy urzędnicy wybrali 297 projektów, które ostatecznie wezmą udział w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. – Nigdy wcześniej mieszkańcy nie zgłosili tylu pomysłów – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 7 czerwca. Potrwa dwa tygodnie. Można głosować na maksymalnie 3 projekty dzielnicowe małe i 3 dzielnicowe duże w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy (nie musi to być dzielnica zamieszkania). Ponadto można wskazać maksymalnie 3 projekty miejskie (ogólne) i 3 projekty w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego.  

"Dziękuję wszystkim mieszkańcom i mieszkankom za zaangażowanie, zwłaszcza w tych trudnych pandemicznych warunkach. Mamy wiele projektów. I tych miękkich, związanych z licznymi wydarzeniami, jak i te związane z budową nowych placów zabaw, dróg rowerowych."

– mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Projekty będzie można wybierać drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl. W głosowaniu mogą wziąć udział każdy, niezależnie od wieku.

W tegorocznej puli BO jest 11 148 564 złotych. Środki te podzielono na projekty miejskie – 2 000 517 złotych (w tym 1 mln złotych na projekty KBO) oraz dzielnicowe – 9 148 047 złotych. 

ESKA Dowozi w Lublinie - podsumowanie akcji
Źródło: Tężnia solankowa czy samoobsługowa biblioteka. Poznaliśmy pomysły gdynian w tegorocznym Budżecie Obywatelskim