Pączki

i

Autor: pixabay.com Pączki

Tłusty czwartek 2022: Gdzie są najlepsze pączki w Trójmieście? Jedyny słuszny ranking!

2022-02-21 9:39

Tłusty Czwartek to dzień i jednocześnie święto dla wszystkich łasuchów. Właśnie wtedy każdy z nas może jeść pączki lub faworki do oporu, nie licząc kalorii. Tłusty czwartek 2022: Gdzie są najlepsze pączki w Trójmieście? Wybraliśmy dla Was najlepsze pączkarnie i cukiernie!

Już w najbliższy czwartek (24 lutego) mieszkańcy Trójmiasta nie będą liczyć kalorii! A to za sprawą Tłustego Czwartku - dnia, w którym pączka można zjeść na śniadanie, obiad i kolacje. Jest tylko jedno pytanie - z różą czy budyniem? A może mniej tradycyjnie - z szampanem? W Trójmieście tłusty czwartek 2022 będzie na bogato! 

Tłusty czwartek 2022: Gdzie szukać słodkości? 

Gdzie są najlepsze pączki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Jest w czym wybierać!  Wszystko dlatego, że cukiernie, sklepy i pączkarnie w Tłusty Czwartek będą walczyć o klienta. Każdy z nas ma innym smak, jednak są pewne standardy, które muszą zostać spełnione, aby pączki zapadły w pamięć i były po prostu dobre.

Poniżej nasz skromny, redakcyjny ranking i inne warte uwagi propozycje na tłusty czwartek 2022! 

  • Stara pączkarnia Gdańsk

  • Pączuś Gdynia

  • Cukiernia, Bohaterów Monte Cassino Sopot 

  • Cukiernia Sowa (Gdańsk, Sopot, Gdynia)

  • Gorący Pączuś w Gdańsku

  • Cukiernia Wenta w Wejherowie, Gdyni, Gdańsku Zaspa i Łebie.

  • Piekarnia Cukiernia Sławomir Mielnik (Gdańsk, Sopot, Gdynia)

  • Gorące Pączki "Smakołyk" w Gdańsku

  • Capuccino Cafe w Sopocie

Tłusty czwartek 2022: Gdzie są najlepsze pączki w Trójmieście? Jedyny słuszny ranking!

i

Autor: facebook.com

Tłusty czwartek 2022: Kup pączka i pomóż dzieciom! 

„Super Pączki Pomagają Dzieciom" - jak co roku w Tłusty Czwartek cukiernia z Wejherowa  daje okazję, by połączyć słodką przyjemność zajadania pączków z pomaganiem. "To już 10 lat, odkąd wspólnie czynimy ten dzień jeszcze lepszym" - komentują organizatorzy. 

Zasady są proste. Ze sprzedaży każdego pączka cukiernia przekazuje 5 procent na pomoc fundacji "Wspierania Razem Po Sukces", która wspiera dzieci z autyzmem. 

Idealny pączek nie istn....

Jak już wiemy gdzie, to warto też wiedzieć jak przygotować idealnego pączka. Nic tak przecież nie smakuje, jak domowej roboty smakołyk. Z pomocą w tym temacie przychodzi specjalista w tym słodkim fachu - Wojciech Rzepecki, mistrz cukiernictwa dobrze znany w Trójmieście. To jak to jest z tymi pączkami? Jaki jest ich słodki sekret? 

W pączku najważniejszy jest dobry skład. Bez chemii, polepszaczy i stabilizatorów. Ważne też na czym smażymy pączki. Najlepszy ze wszystkich jest jednak smalec. Pamiętajmy że to naturalny tłuszcz a nie utwardzona sztucznie frytura czy olej. Smalec także znacznie podnosi walory smakowe, ponieważ paczek na smalcu jest po prostu najlepszy. Czy najzdrowszy? Myślę że w tłusty czwartek nie warto tego tematu ruszać. Nadzienie też ma znaczenie. Króluje róża. W tłusty czwartek na pewno też sprawdza się klasyka czyli adwokat, truskawka czy czekolada. Modnym smakiem jest cały czas karmel i słony karmel, ale wiadomo że w ten dzień wybór smaków mamy ogromny od owocowych przez orzechy i czekolady

Jak dodaje Wojciech, pączek może też być wykończony na różne sposoby. W lukrze, posypany pudrem, oblany czekoladą czy polewą owocową, obsypany płatkami kwiatów, płatkami migdałów czy klasycznie kandyzowaną skórką pomarańczową. Każdy znajdzie coś dla siebie.

"Ja jak co roku stawiam na sprawdzoną i przepyszną klasykę. Pyszny rumiany maślany pączek z konfiturą z płatków róży z lukrem i skórką pomarańczową"

Wojciech Rzepecki

i

Autor: archiwum Wojciech Rzepecki

Czy jesteś uzależniony od cukru?

Pytanie 1 z 11
Czy słodzisz kawę lub herbatę?
Pączki na Tłusty Czwartek
Źródło: Tłusty czwartek 2022: Gdzie są najlepsze pączki w Trójmieście? Jedyny słuszny ranking!