Arka Gdynia

i

Autor: Cyfra Sport Arka - ŁKS TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie obejrzeć baraż Arka - ŁKS STREAM ONLINE LIVE 16.06

To będzie kolejny wyrównany mecz. Arka Gdynia podejmie Podbeskidzie

2021-11-04 20:00

Szansa na awans nawet o 3 miejsca. O 20:30 na stadionie miejskim w Gdyni, piłkarze Arki podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała, które jest obecnie piąte w tabeli. Zdaniem trenera żółto-niebieskich, będzie to kolejny bardzo wyrównany mecz, tak jak w ostatnio, kiedy to Arka przegrała u siebie 0:1 z Miedzią Legnica.

- Prawdą jest, że jak grają ze sobą dwa wyrównane zespoły, są dłuższe, albo krótsze fazy prowadzenia gry przez przeciwnika. My w około 60-70% spotkania, mieliśmy kontrolę nad tym meczem, ale prawdą jest też, że żeśmy sobie za dużo sytuacji nie stworzyli. W odpowiednim momencie Miedź pressowała, a też później bronili się nisko - mówi w kontekście poprzedniego meczu Ryszard Tarasiewicz, trener Arki.

Szkoleniowiec nie chce oceniać przed meczem mocnych i słabych stron kolejnego rywala. Obrońca Martin Dobrotka zauważa, że o wyniku mogą zadecydować najdrobniejsze potknięcia.

- Te pierwsze 7 czy 8 drużyn są bardzo wyrównane i w tych meczach decydują detale. Na razie, do tej pory nie zdobyliśmy w tych meczach aż tyle punktów, ale mam nadzieję, że to jeszcze się odwróci i teraz po meczu będziemy się cieszyli - dodaje piłkarz.

Arka z dorobkiem 23 punktów zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli Pierwszej Ligi. Do lidera, Widzewa Łódź, brakuje jej 10 punktów.

Źródło: To będzie kolejny wyrównany mecz. Arka Gdynia podejmie Podbeskidzie