żużel

i

Autor: AB

Trzy etapy modernizacji stadionu żużlowego Wybrzeża Gdańsk

2022-01-15 16:00

Stadion żużlowy w Gdańsku przejdzie modernizację! Jak na regularnie używany tor wyścigowy, obiekt przy ulicy Zawodników jest w opłakanym stanie. Obecnie nie spełnia nawet wymagań PGE Ekstraligi.

- Przedstawiciele PGE Ekstraligi wizytowali obiekt w minionym roku i przygotowali szczegółowy raport wskazujący co dokładnie wymaga modernizacji. Niezależnie od tego stadion odbiega od wielu obiektów żużlowych jeśli chodzi o komfort oglądania zawodów dla kibiców - mówi Rafał Sumowski, rzecznik Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże.

Modernizacja została podzielona na trzy etapy. - W pierwszej kolejności potrzebna jest instalacja odwodnienia liniowego toru, wymiana oświetlenia oraz band. W dalszych etapach potrzebna będzie także budowa nowej wieżyczki sędziowskiej, przebudowa trybun oraz budowa nowych pomieszczeń na stadionie - dodaje rzecznik GKŻ-u.

Na razie zlecono wykonanie koncepcji architektonicznej niezbędnej do przeprowadzenia remontu. Nie wiadomo natomiast kiedy rozpocznie się przebudowa obiektu.

Źródło: Trzy etapy modernizacji stadionu żużlowego Wybrzeża Gdańsk