Tyrolka, park trampolin i nowoczesne boisko. Takie zmiany czekają mieszkańców Witomina

2022-01-11 13:05 Dominika Bakura
Zbiornik retencyjny Witomino
Autor: gdynia.pl

Okolice zbiornika retencyjnego na gdyńskim Witominie zmienią się nie do poznania! A to za sprawą dwóch projektów z Budżetu Obywatelskiego, które wygrały w ostatnich latach. Dzięki głosom mieszkańców - przy ul. Wielkokackiej powstanie nowoczesne boisko oraz park zabaw z trampolinami i tyrolką.

– Jestem mamą dwóch chłopców i zdałam sobie sprawę, jak świetnie można byłoby zagospodarować teren w okolicach zbiornika i lasu. Stąd mój pomysł – mówi Ewa Wiśniewska, autorka jednego z wybranych projektów.

Według założeń gdynianki, na terenie tym miałaby powstać m.in. tyrolka czy trampoliny, z których mogłyby korzystać również osoby na wózkach inwalidzkich. – To byłby park dla każdego. Dla młodszych i tych nieco starszych. Pojawią się też urządzenia do wspinaczki, snowboarding oraz sky surfery – dodaje Wiśniewska.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - prace związane z modernizacją okolic zbiornika retencyjnego ruszą w 2023 r.

– W tym roku stworzona zostanie koncepcja, następnie wykonany zostanie projekt – mówi Tomasz Cząstka, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Środki na tę inwestycję pochodzą ze zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Milion złotych dołoży także Rada Dzielnicy – dodaje wicedyrektor.

Cała inwestycja wzbogacona zostanie o elementy małej architektury umożliwiające zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu – ławki, stoliki czy śmietniki. 

Źródło: Tyrolka, park trampolin i nowoczesne boisko. Takie zmiany czekają mieszkańców Witomina
Nasi Partnerzy polecają