uck

i

Autor: wikipedia.com

UCK w Gdańsku wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów. KOR ma działać bez zmian

2021-12-01 15:31

UCK wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów. To po decyzji wojewody, który nakazał placówce utworzenie dodatkowych 50 łóżek covidowych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, działalność Klinicznego Oddziału Ratunkowego zostanie utrzymana.

-Od dnia 1 grudnia 2021 roku do odwołania, w UCK wstrzymane zostają wszystkie przyjęcia planowe, z wyłączeniem klinik: Pediatrycznych, Onkologii i Radioterapii, Hematologii i Transplantologii, Położnictwa i Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej oraz procedur: transplantacyjnych, onkologicznych, realizowanych u dzieci, endoprotetycznych, udzielanych w trybie leczenia jednego dnia, koniecznych ze wskazań życiowych (za zgodą dyrektora ds. lecznictwa lekarza naczelnego, na wniosek ordynatora) - informuje Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

Zawieszenie przyjęć planowych ma związek z decyzją wojewody, który zarządził utworzenie w UCK dodatkowych 50 łóżek dla pacjentów covidowych. Do piątku (3.12) w placówce powstanie ok. 20 takich miejsc. Kolejne będą gotowe w przyszłym tygodniu.

Wojewoda pomorski wysłał już prośbę do Ministerstwa Zdrowia o pozwolenie na wznowienie działalności szpitala tymczasowego. W gdańskim Amber Expo może powstać łącznie 400 miejsc dla pacjentów covidowych.

Źródło: UCK w Gdańsku wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów. KOR ma działać bez zmian