Uderzyła starszą kobietę, bo ta kazała jej założyć maseczkę

2021-12-23 10:29 Róża Perszon
Uderzyła starszą kobietę, bo ta kazała jej założyć maseczkę
Autor: KMP Gdańsk

Policjanci zatrzymali 29-latkę, która uderzyła starszą kobietę, gdy ta będąc w trolejbusie poprosiła ją, aby założyła maseczkę ochronną. Jak się okazało zatrzymana dzień wcześniej zaatakowała inną mieszkankę Gdyni i zniszczyła jej okulary warte blisko 2,5 tys. zł dlatego, że również zwróciła uwagę na temat obowiązku zasłaniania ust i nosa. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o szarpaninie, do której miało dojść w trolejbusie. Dyżurny wysłał tam patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili, że 73-letnia mieszkanka Gdyni poprosiła 29-latkę, aby założyła maseczkę ochronną. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać seniorkę, po czym zerwała jej maseczkę i uderzyła w twarz. Jak ustalili policjanci, dzień wcześniej, podobna sytuacja również miała miejsce w trolejbusie, kiedy to inna seniorka zwróciła zatrzymanej uwagę, że nie ma zakrytych ust i nosa.

"Kobieta zrobiła się agresywna i w obronie seniorki wstawiła się 46-latka, którą zatrzymana zaczęła obrażać, a następnie uderzyła ją, zerwała z twarzy nowe okulary korekcyjne, zgięła je w pół i rzuciła na chodnik"

- komentują policjanci. 

Policjanci ustalili i przesłuchali świadków oraz sprawdzili monitoring. Zebrany materiał dowodowy przekazali do prokuratury. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej dozór policyjny oraz zakaz wszelkiego kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Za naruszenie nietykalności i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Źródło: Uderzyła starszą kobietę, bo ta kazała jej założyć maseczkę
Nasi Partnerzy polecają