Chwarznieńska

i

Autor: Paweł Kukla / gdynia.pl

Ulica Chwarznieńska w Gdyni zostanie poszerzona o dodatkowy buspas

2022-02-23 18:00

Na ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni powstanie potrzebny od dawna buspas. Chodzi o niemal dwukilometrowy odcinek między Obwodnicą Trójmiasta, a węzłem Polanki za Sokółką. Drogowcy dobudują dodatkowy pas dla komunikacji miejskiej w kierunku Centrum, wymienią istniejącą nawierzchnię oraz przeniosą na drugą stronę ścieżkę rowerową i chodnik.

- Konieczne jest rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, natomiast główne ich natężenie będzie odbywało się w 2023 roku, gdy będzie można powiedzieć, że zostaną wykonane wszystkie najważniejsze prace związane z nową infrastrukturą. Przewidujemy, że prace odbiorowe, związane z samym wykończeniem, będą realizowane na początku 2024 roku - mówi wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Ubych.

Mieszkańcy potwierdzają - buspas jest potrzebny - ale ich zdaniem nie rozwiąże on problemu zatorów na Chwarznie.

- Myślę, że dla większości mieszkańców, którzy poruszają się autobusami, to jak najbardziej dobra wiadomość. Z tym, że nie rozwiąże to problemu codziennych korków. Najlepszym rozwiązaniem po prostu byłaby w obie strony droga dwupasmowa - mówi Beniamin, student z Chwarzna.

- Najlepiej to byłoby, gdyby zrobili tak jak to się robi w normalnych państwach. Czyli budują osiedle, są od razu czteropasmówki i dojeżdża się po ludzku. A to wszystko to jest dziadostwo! - żali się mieszkanka Sokółki.

- W ogóle to jest jakieś nieporozumienie z tymi drogami, bo były niedawno robione, ale to wszystko jest jakieś wąskie. Szersze są ścieżka dla rowerów i dla pieszych niż sama droga - zauważa mężczyzna dojeżdżający do jednego z chwarznieńskich marketów.

Źródło: Ulica Chwarznieńska w Gdyni zostanie poszerzona o dodatkowy buspas