Poidełko

i

Autor: Damian Bonarek Poidełko

W Gdańsku działają już zdroje miejskie, z których napijemy się dobrej kranówki

2021-06-28 20:00

Gdańskie zdroje znów trysnęły wodą. Na terenie miasta działać zaczęły 32 urządzenia, z których można zaczerpnąć świeżej kranówki. Najwięcej z nich znajduje się w pasie nadmorskim i na Głównym Mieście. Użytkownicy mogą być pewni, że korzystanie z instalacji jest bezpieczne.

- Urządzenia z których płynie woda zostały oczywiście odpowiednio przygotowane, instalacje zdezynfekowane, a woda przebadana laboratoryjnie. W wyniku tych testów możemy z całą pewnością stwierdzić, że 100% wody, którą serwują gdańskie zdroje spełnia wszystkie normy określone prawem - mówi Magdalena Rusakiewicz z Saur Neptun Gdańsk.

Podczas korzystania ze zdrojów należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Pamiętajmy, że pandemia jeszcze nie minęła - Sugerujemy, by zamiast spożywać wodę bezpośrednio ze zdroju, jednak nalewać ją do swojego bidonu, kubka, butelki, termosu. Zalecamy nie dotykać zdroju ustami. Prosimy pamiętać, że zdrój służy do picia, a nie do mycia. Bardzo często bowiem używany jest jako myjka, a nie do tego służy - dodaje Rusakiewicz.

W tym sezonie oprócz dotychczas funkcjonujących urządzeń pojawią się nowe. Spółka GIWK zamontowała kolejne zdroje m.in. przy Alei Włazów na Ołowiance oraz przy zbiorniku Augustowska.

Źródło: W Gdańsku działają już zdroje miejskie, z których napijemy się dobrej kranówki