Meleks Orłowo

i

Autor: ZKM Gdynia

W Orłowie otworzono pierwszą w Gdyni linię obsługiwaną meleksami! Podwozi z SKM na molo

2021-07-04 15:00

Do plaży w Gdyni Orłowie dojedziemy... meleksem! Od piątku małe, elektryczne pojazdy wożą turystów i mieszkańców na trasie ze stacji SKM Orłowo do orłowskiego molo! Bezpłatne połączenie ma ułatwić dostęp do orłowskiej plaży i klifu, a tym samym częściowo rozwiązać odwieczny problem z parkowaniem w tej części miasta.

- Bardzo przyjemnie się jedzie. Byliśmy w ogóle zaskoczeni, że za darmo taka przyjemność. Pierwszy raz widzę, aby taki meleks po mieście jeździł - mówi turysta wypoczywający w Gdyni.

- Przypadkowo dowiedzieliśmy się o ich funkcjonowaniu. Akurat przed naszym pensjonatem stał przystanek i spojrzeliśmy na rozkład jazdy. Dzięki połączeniu nasza droga na plażę jest znacznie krótsza. Na pewno jeszcze skorzystamy - tłumaczy turystka.

- Miło, przewiewnie. Czuję się właśnie jak turystka w swoim własnym mieście - przyznaje mieszkanka Małego Kacka.

- Wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. Przynajmniej nie musimy iść na piechotę wzdłuż całej ulicy Orłowskiej. Wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy, że są to bezpłatne przejazdy - mówi młoda dziewczyna.

- Mieszkamy w Redłowie, także często przychodzimy tu na spacery. Będąc przy molo zauważyliśmy, że takie meleksy sobie jeżdżą. Skorzystaliśmy. Muszę przyznać, że komfort jazdy dość wysoki. W skali od 1 do 10 dałbym 9... mogłyby jeździć nieco szybciej - przyznaje mężczyzna.

- Zainteresowanie myślę, że jest dość duże. Poprzedni kurs był pełen, nie było już miejsc i musieliśmy czekać te 10 minut z hakiem aż przyjedzie kolejny - mówi turysta z Olsztyna.

Meleks Orłowo

i

Autor: ZKM Gdynia Trasa nowej linii meleksowej w Gdyni Orłowie

Linia meleksowa jest obsłigowana przez ZKM Gdynia. Funkcjonuje od 10:00 do 20:00 we wszystkie dni tygodnia do końca sierpnia, z częstotliwością co około 10-15 minut. Na trasie obowiązuje 5 przystanków: początkowo-końcowy przy orłowskim molo, przy drodze serwisowej wzdłuż alei Zwycięstwa w kierunku Sopotu (zaraz za skrzyżowaniem z ulicą Orłowską), dwa przy ulicy Świerkowej, które umożliwiają przesiadkę na pociąg (jeden tuż za skrzyżowaniem z ulicą Przebendowskich, drugi przed skrzyżowaniem z ulicą Orłowską). Ostatni znajduje się przy ulicy Orłowskiej za skrzyżowaniem z al. Zwycięstwa w stronę plaży.

Źródło: W Orłowie otworzono pierwszą w Gdyni linię obsługiwaną meleksami! Podwozi z SKM na molo