wezel

i

Autor: gdynia.pl

Węzeł Wielki Kack: Od poniedziałku (20.07) spore zmiany w organizacji ruchu!

2021-07-19 16:52

Drogowcy zamknęli dwie łącznice - sprowadzającą ruch z kierunku Gdańska na ul. Chwaszczyńską i wprowadzającą ruch z ul. Chwaszczyńskiej w kierunku Chyloni. Zamknięcie łącznic związane jest z poszerzeniem Obwodnicy Trójmiasta do trzech pasów.

Z jezdni Obwodnicy Trójmiasta, od strony Gdańska, będzie można zjechać nową łącznicą na ul. Chwaszczyńską (kierunek Centrum i Wielki Kack) lub nowym połączniem z ul. Nowowiczlińską (kierunek Dąbrowa i Wiczlino). Na Obwodnicę Trójmiasta w kierunku Chyloni w tym rejonie będzie można wjechać tyko przez nowy węzeł z ul. Nowowiczlińską.

Organizacja ruchu w rejonie węzła Wielki Kack na kierunku do Gdańska pozostanie bez zmian. Jednocześnie wloty ul. Chwaszczyńskiej na skrzyżowanie z ul. Nowowiczlińską zostaną zwężone do dwóch pasów ruchu każdy. Na jezdni w kierunku Chwaszczyna z prawego pasa będzie można tylko skręcić w prawo w ul. Nowowiczlińską, a z lewego pasa jechać na wprost w kierunku węzła Wielki Kacka. Na jezdni w kierunku Karwin z prawego pasa będzie można jechać tylko na wprost, a z lewego pasa jechać na wprost, skręcić w lewo w ul. Nowowiczlińską lub zawrócić w kierunku Chwaszczyna.

W weekend (24-25.07) kierowcy muszą przygotować się także na spore utrudnienia na Pogórzu. Tam zostanie zamknięty odcinek ulicy Kwiatkowskiego. -Utrudnienia są związane z poszerzaniem ul. Kwiatkowskiego. W kierunku Pogórza cały ruch z Estakady zostanie sprowadzony na ul. Unruga. Na ul. Kwiatkowskiego nie można będzie skręcić z ul. Dąbka - dodaje wiceprezydent Gdyni, Marek Łucyk. Ruch pieszy wzdłuż ul. Kwiatkowskiego zostanie utrzymany.

W weekend (24-25.07) kierowcy muszą przygotować się także na spore utrudnienia na Pogórzu. Tam zostanie zamknięty odcinek ulicy Kwiatkowskiego. -Utrudnienia są związane z poszerzaniem ul. Kwiatkowskiego. W kierunku Pogórza cały ruch z Estakady zostanie sprowadzony na ul. Unruga. Na ul. Kwiatkowskiego nie można będzie skręcić z ul. Dąbka - dodaje wiceprezydent Gdyni, Marek Łucyk.

Ruch pieszy wzdłuż ul. Kwiatkowskiego zostanie utrzymany.

Super Raport 20.07 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050)
Źródło: Węzeł Wielki Kack: Od wtorku (20.07) spore zmiany w organizacji ruchu!