COVID-19

i

Autor: pixabay.com

WIMiO PG rozszerza naukę hybrydową. Sytuacja covidowa na trójmiejskich uczelniach

2021-11-10 19:00

Już nie tylko wykłady, ale i ćwiczenia w trybie zdalnym. Politechnika Gdańska rozszerza zakres nauki hybrydowej dla studentów z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. A wszystko z powodu coraz większej liczby zakażeń koronawirusem.

- Tu jednak trzeba zaznaczyć, że ta decyzja dotyczy zajęć laboratoryjnych, albo seminariów i projektów, które nadal odbywają się na tym wydziale stacjonarnie. Z kolei ćwiczenia na pozostałych wydziałach jak na razie odbywają się stacjonarnie, ale dziekani i władze uczelni monitorują sytuację epidemiczną i w razie potrzeby środki zapobiegawcze będą wdrożone również na innych wydziałach - mówi Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy Politechniki Gdańskiej, gdzie obecnie w izolacji bądź na kwarantannie przebywa 15u pracowników.

Liczba zakażeń rośnie również na UG - We wtorek do południa według raportów 28 pracowników przebywało na kwarantannie i 17 w izolacji domowej. Liczba studentów była porównywalna. Natomiast już popołudniu zaczęły spływać raporty, z których wynika, że mamy kilka grup studentów na kwarantannie. Grupy te przeszły na nauczanie zdalne - dodaje Magdalena Nieczuja-Goniszewska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród pozostałych uczelni na GUMedzie troje pracowników i sześciu studentów przebywa na kwarantannie. Na gdańskim AWF-ie jest to tylko dwóch studentów, a na Uniwersytecie Morskim w Gdyni tylko jeden student.

Źródło: WIMiO PG rozszerza naukę hybrydową. Sytuacja covidowa na trójmiejskich uczelniach