kwesta

i

Autor: Hospicjum w Pile

Wolontariusze poszukiwani! Hospicjum: „Coroczna kwesta na gdyńskich cmentarzach bez was się nie odbędzie”

2021-10-18 11:08

Tutaj żółtą koszulkę może założyć każdy! Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni poszukuje osób, które chciałyby się zaangażować w tegoroczną kwestę na gdyńskich cmentarzach. By zbiórka datków przebiegła sprawnie - na ten moment - potrzeba ponad 600 osób.

Jak co roku kwesta będzie prowadzona na gdyńskich cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ul. Spokojnej i w Kosakowie, a także w Rumii oraz cmentarzu wojskowym na Oksywiu.

– Aby zbiórka przebiegała sprawnie, potrzebna jest pomoc wolontariuszy. Do udziału w zbiórce mogą zgłaszać się dorośli oraz młodzież z Trójmiasta i okolic. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny online. Rejestracja trwa do 26 października – mówi Kinga Mielnicka z Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

Zamiast standardowych skarbonek, wolontariusze będą wyposażeni w tzw. bezdotykowe puszki. By wrzucić datek - wystarczy zbliżyć do nich swój telefon.

– Jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zachować dystans. Mieszkańcy chętnie korzystają z tej opcji choć trzeba przyznać, że te tradycyjny „drobniak” sprawdza się najlepiej – dodaje Mielnicka.  

Tegoroczna kwesta na gdyńskich cmentarzach potrwa od 29 października do 2 listopada. 

Źródło: Wolontariusze poszukiwani! Hospicjum: „Coroczna kwesta na gdyńskich cmentarzach bez was się nie odbędzie”