Wstrzymajcie prace nad przyszłością Polanki Redłowskiej! Apel społeczników i gdyńskich radnych

2022-01-17 15:11 Dominika Bakura
Polanka Redłowska z widokiem na marinę
Autor: Fot. Joanna Kułakowska Polanka Redłowska z widokiem na marinę

Chcą zawieszenia sprzedaży Polanki Redłowskiej na 5 lat! To nowy pomysł społeczników z Miasta Wspólnego i lokalnych radnych, którzy przez ten czas chcą przeprowadzić konsultacje społeczne i wyłonić wspólny pomysł na zagospodarowanie tej części miasta. Apel o wstrzymanie prac nad przyszłością Polanki trafił już na biurko prezydenta Gdyni.

– Ten czas da nam szansę na przeprowadzenie konsultacji, rozmowy ze wszystkimi grupami zainteresowanymi losami Polanki, opracowanie planu działania a także uporządkowanie tego terenu – mówi Martyna Regent z Miasta Wspólnego. – Polanka musi zostać miejscem rekreacji. Miejscem dla mieszkańców – dodaje Regent.

Tadeusz Szemiot, szef klubu radnych PO podkreśla, że konflikt w sprawie Polanki Redłowskiej trzeba rozwiązać dla dobra gdynian. – Kilka tysięcy podpisów złożonych pod petycją Miasta Wspólnego sprzeciwiającą się planom sprzedaży, wielki ruch społeczny wokół inicjatywy Polanka dla Wszystkich, rekordowe 500 uwag do planu miejscowego dla terenów Polanki. To wszystko to przejaw kapitału społecznego, którego nigdy za wiele. W polskiej rzeczywistości, czy nawet w gdyńskiej, zintegrowanie tylu ludzi wokół lokalnej inicjatywy to jest, jeśli nie fenomen, to bardzo rzadka sytuacja. Zmarnowanie tego przez władzę publiczną, która wydaje duże pieniądze, żeby na innych obszarach Gdyni wywołać elementarne zainteresowanie wspólną przestrzenią publiczną, byłoby poważnym błędem. A tu mamy coś autentycznego, naturalnego i mocnego – podkreśla Szemiot.

Konsultacje w sprawie Polanki Redłowskiej ruszą jeszcze w tym miesiącu. Zapisy na nie trwają do środy.

– Chętnych do udziału w konsultacjach zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na skrzynkę [email protected] do 19.01 do północy. Pierwsze spotkanie odbędzie się online w piątek 21.01.2022 w godzinach 17:00 - 20:00 – zaznacza Regent.

Miasto na razie nie komentuje sprawy. Prezydent Wojciech Szczurek ma 14 dni, by odpowiedzieć na złożony przez społeczników apel. 

Źródło: Wstrzymajcie prace nad przyszłością Polanki Redłowskiej! Apel społeczników i gdyńskich radnych
Nasi Partnerzy polecają