Znęcali się nad swoją 73-letnią babcią: BILI ją pięściami i zdemolowali jej mieszkanie!

i

Autor: KMP Gdańsk

Znęcali się nad swoją 73-letnią babcią: BILI ją pięściami i zdemolowali jej mieszkanie!

2021-10-19 12:25

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoją 73-letnią babcią, wymuszając od niej przemocą i groźbami pieniądze, jedzenie i demolując mieszkanie. 20 i 18-latek będą odpowiadać za rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, znęcanie się nad starszą kobietą i zniszczenie mienia.

Takiego zgłoszenia nie spodziewali się policjanci z Łeby. W minioną sobotę zadzwoniła do nich starsza kobieta. Jej historia jest wstrząsająca. Została pobita i okradziona przez wnuków. Jak ustalili funkcjonariusze, bracia zniszczyli drzwi wejściowe do zajmowanego wspólnie ze zgłaszającą mieszkania, pobili pięściami babcię, żądając od niej wydania pieniędzy.

"Okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja i już wcześniej wnukowie wymuszali od 73-latki pieniądze, jedzenie, tytoń i inne rzeczy, grożąc jej przy tym pobiciem i użyciem niebezpiecznych narzędzi, kopiąc ją i ubliżając"

- komentują policjanci. 

Śledczy zgromadzili materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie zatrzymanym zarzutów rozboju, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, znęcania się i zniszczenia mienia. W poniedziałek (18 października)  20 i 18-latkowie zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Morderstwo w Wiśniowej, wnuczka zabiła babcię
Źródło: Znęcali się nad swoją 73-letnią babcią: BILI ją pięściami i zdemolowali jej mieszkanie!