Zostań młodzieżowym radnym Gdyni! Wybory pod koniec września

2021-09-08 11:41 Róża Perszon
Zostań młodzieżowym radnym Gdyni! Wybory pod koniec września
Autor: gdynia.pl

Młodzi, pomysłowi i pełni zapału. Tacy kandydaci poszukiwani są do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. Wybory odbędą się 29 września.

Młodzieżowa Rada Miasta to grupa młodych ludzi, wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach.

"Zapraszam uczniów do zaangażowania się w pracę Młodzieżowej Rady Miasta. Każdy uczeń może stratować. Wybory odbywają się w każdej szkole. Są organizowane przez samorząd, pod opieką dyrekcji szkoły. Swoją chęć kandydowania trzeba zgłosić szkolnej Komisji Wyborczej i jak najszybciej rozpocząć na terenie szkoły kampanię wyborczą"

– zachęca Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Zdaniem opiekunki Młodzieżowej Rady Marty Otrębskiej działalność w Radzie to okazja do zdobycia niezwykłego doświadczenia, związanego z aktywnością na rzecz miasta i mieszkańców, a także poznania samorządu od środka, zobaczenia jak działa gmina, rozpoznania potrzeb swoich rówieśników. „To też możliwość poznania kreatywnych, aktywnych osób, z którymi można współpracować i działać na wielu polach, w zależności od własnych zainteresowań” – dodaje M. Otrębska. Radnym może zostać każdy uczeń gdyńskiej szkoły w wieku od 15 do 21 lat, nie karany oraz nie zawieszony w prawach uczniach. Swoje funkcje radni sprawują społecznie, a ich kadencja trwa 2 lata. Kandydatów na członków Rady mogą zgłaszać do szkolnej Komisji Wyborczej uczniowie, ale można też zgłosić się samemu. Formularz zgłoszenie znajduje się na www.gdynia.pl/mrm. Niepełnoletni kandydaci muszą do zgłoszenia dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

"Jeśli macie dobry kontakt z uczniami ze swojej szkoły i chcecie ich reprezentować, jesteście nastawieni na szukanie nowych rozwiązań i realizację pozytywnych celów, macie odwagę by wyrażać własne zdanie i dodatkowy czas, który chcecie poświęcić na rzecz rówieśników i budowania lepszej przyszłości dla młodzieży w najbliższym otoczeniu to Młodzieżowa Rada Miasta jest miejscem dla Was! Do kandydowania zachęcam szczególnie dziewczyny, gdyż ich jest w Radzie zawsze za mało!"

– namawia opiekunka Młodzieżowej Rady Magdalena Dębna. Wybory odbędą się 29 września. W każdej szkole ponadpodstawowej w Gdyni wybrany zostanie jeden rady. Na pierwszej sesji radni wybiorą ze swojego grona Prezydium Rady, czyli Przewodniczącego, dwóch Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza.

Raport z anteny 8.09, godz.10
Źródło: Zostań młodzieżowym radnym Gdyni! Wybory pod koniec września