PGE Narodowy

i

Autor: Mister No/Wikimedia Commons

10 świeczek na torcie PGE Narodowego. Stadion świętuje 10-lecie działalności

2022-01-28 20:32

Mecze, koncerty, konferencje, a nawet...szpital covidowy. Nie ulega wątpliwościom, że dziesięć lat działalności PGE Narodowego było pełne wrażeń. I kolejne dziesięć również ma takie być. Z okazji jubileuszu przedstawiciele operatora obiektu zdecydowali się zrobić małe podsumowanie.

Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec: Kaczyński ma kompleks, fobię i lęk przed Tuskiem

Stadion sportowy, ale nie tylko

W ciągu dekady na PGE Narodowym rozegrano 31 meczów polskiej reprezentacji, odbyło się tam 30 koncertów gwiazd światowego formatu, ale także szyt NATO czy szczyt klimatyczny. Podczas różnorodnych wydarzeń zgromadziło się w sumie 15 mln osób. Stadion doczekał się sponsora tytularnego, ale też patrona.

- Wreszcie mamy nobilitującego patrona. Uważamy, że etos Kazimierza Górskiego warto popularyzować. Cieszymy się, że mamy patrona, który już na stałe będzie z nami. - mówi Monika Borzdyńska, członek zarządu PGE Narodowego.

Ambitne plany na kolejne lata

W samym jubileuszowym roku nie zabraknie wydarzeń, ale także niespodzianek. Będzie mecz finałowy Pucharu Polski, mecz towarzyski polskiej reprezentacji z Belgią. Na stadion zawitają też gwiazdy światowego formatu, takie jak Ed Sheeran, Sting, Rammestein, Iron Maiden. Zaplanowano też kolejną edycję Roztańczonego Narodowego. - W rok jubileuszu chcielibyśmy zorganizować dwa wydarzenia: jedno sportowe, drugie koncertowe. Jedno wiosną, drugie na jesieni - zapowiada Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego.

Szczegółów tych wydarzeń władze obiektu nie zdradzają, bo żeby można było je zrealizować, najpierw ze stadionu musi zniknąć szpital tymczasowy. - To zależy od sytuacji epidemicznej. Robimy wszystko, żeby zaplanowane w kalendarzu wydarzenia się odbyły. Miejmy nadzieję, że do tego czasu szpital tymczasowy nie będzie już funkcjonował na PGE Narodowym. - mówi Monika Borzdyńska.

Niewykluczone, że w najbliższych latach na PGE Narodowym pojawią się też dyscypliny sportowe, których stadion jeszcze nie miał okazji gościć. - Do tej pory nie mieliśmy meczów piłki ręcznej czy koszykówk. Mam nadzieję, że te formaty uda się przyciągnąć i zagoszczą one na PGE Narodowym - mówi Włodzimierz Dola.

Dziesiąte urodziny to czas podsumowań także w zakresie infrastruktury. Dlatego władze obiektu planują sprawdzenie tego, w jakim stanie jest dach stadionu oraz jego trybuny.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: 10 świeczek na torcie PGE Narodowego. Stadion świętuje 10-lecie działalności