PKiN

i

Autor: Getty images

Kosmiczna kwota za 300 metrów ulicy! To najdroższe jezdnie w Polsce

2021-11-16 17:11

W centrum stolicy powstaną jedne z najdroższych ulic w Polsce! Za dwa odcinki o łącznej długości 300 metrów miasto zapłaci kosmiczną sumę. Ile jest warta jezdnia? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

Chodzi o nienazwane jeszcze ulice, które przynajmniej na razie oznaczone zostały roboczymi numerami: 5KDL i 8KDL. Jedna z nich ma odchodzić w bok od Marszałkowskiej przy budowanym od pewnego czasu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Drugą zaplanowano w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki od strony parku Świętokrzyskiego.

- Wysoka cena wynika z tego, że bardzo podrożały materiały budowlane, ale też mają to być ulice reprezentacyjne. Dlatego nie będzie tam betonu, a będzie granit - mówi rzecznik stołecznego zarządu rozbudowy miasta Małgorzata Gajewska.

Jest wielce prawdopodobne, że w centrum w najbliższym czasie powstanie więcej tego typu drogich, nawet jak na europejskie standardy ulic. Te, o których jest obecnie mowa, mają zostać wytyczone do zakończenia budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2023 roku. Mają kosztować 26, 5 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Źródło: Kosmiczna kwota za 300 metrów ulicy! To najdroższe jezdnie w Polsce