Bieg Konstytucji 3 Maja

i

Autor: Kancelaria Premiera flickr.com Bieg Konstytucji 3 Maja

Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 w Warszawie - TRASA biegu i UTRUDNIENIA 3.05

2022-04-29 14:16

Setki uczestników i uczestniczek szykuje się na Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 w Warszawie! Jaką trasę przewidzieli organizatorzy i czego powinni się spodziewać kierowcy w stolicy? Przeczytacie o tym w naszym artykule.

Warszawski Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 już we wtorek! To jedno z wydarzeń zaliczających się do Warszawskiej Triady Biegowej (należą do niej jeszcze Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości). Bieg Konstytucji wraca w normalnej formie po pandemicznej przerwie. Możemy się więc spodziewać wielu osób na trasie oraz tłumów kibiców. Uczestnicy i uczestniczki mają do pokonana 5 km w naprawdę malowniczej scenerii. Impreza wymaga także reorganizacji ruchu drogowego w okolicach trasy biegu. Którędy wiedzy Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 i jakich utrudnień na drodze można się spodziewać? Przeczytacie o tym w dalszej części naszego artykułu.

Rowerzysta i Samochód

Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 - TRASA

Jak czytamy na stronie urzędu miasta: Bieg Konstytucji 3 Maja jest rozgrywany na dystansie 5 km. To impreza dla każdej aktywnej osoby. Wziąć w niej udział mogą z powodzeniem zarówno walczący o rekordy życiowe doświadczeni biegacze, jak też ci, którzy nigdy w życiu nie startowali w żadnym biegu ulicznym. Limit czasu wynoszący aż 60 minut sprawia, że dystans 5 km z powodzeniem można pokonać marszobiegiem, a nawet samym marszem.

Bieg rozpoczyna się o godzinie 11:00. Uczestnicy i uczestniczki wystartują spod Stadionu Miejskiego przy ul. Łazienkowskiej 3, dalej podbieg ulicą Książęcą, a następnie przez Plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi, Agrykolą i w okolicach stadionu Legii. Na ul. Myśliwieckiej zlokalizowany będzie start i meta biegu. Mapkę zamieszczamy poniżej.

Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 - objazdy

Start i meta zlokalizowane będą w okolicy stadionu Legii Warszawa. Samochody zostaną pokierowane czasowymi objazdami:

  • ul. Myśliwiecka będzie zamknięta od godz. 9:00 do godz. 14:30.
  • zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach będzie obowiązywał od 2 maja (poniedziałek) od godz. 20:00 do 3 maja (wtorek) ok. godz. 16:00.
  • ul. Rozbrat, ul. Książęca – przejazd ulicami będzie zamknięty od godz. 10:30 do godz. 11:45.
  • Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie (jezdnia wschodnia), Plac na Rozdrożu (jezdnia wschodnia) - ruch samochodowy w stronę centrum będzie zamknięty w godz. 10:30-11:50. Zalecany objazd ul. Marszałkowską.
  • Przez cały czas trwania biegu, utrzymany będzie ruch samochodowy w kierunku południowym
  • ul. Agrykola będzie zamknięta w godz. 10:40-12:10.
  • ul. Szwoleżerów i ul. Kawalerii będą zamknięte w godz. 10:40-12:20.

Podane godziny są orientacyjne.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Bieg Konstytucji 3 Maja 2022 w Warszawie - TRASA biegu i UTRUDNIENIA 3.05