Bieg Powstania Warszawskiego

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg Powstania Warszawskiego 2021: DATA - kiedy jest impreza biegowa w stolicy?

2021-07-07 13:37

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią koronawirusa, na ulice Warszawy wraca Bieg Powstania Warszawskiego! Uczestnicy przebiegną około 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami stolicy. Kiedy odbędzie się to wydarzenie? Datę 30. Biegu Powstania Warszawskiego znajdziecie w naszym artykule.

Wraca Bieg Powstania Warszawskiego!

Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - data imprezy to coś, co interesuje wszystkie osoby planujące wziąć udział w wydarzeniu. Wraca ono po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obostrzenia sanitarne zablokowały organizację biegu ku czci Powstańców Warszawskich i walczącej stolicy. Ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku. Dopiero przepisy wprowadzone przez rząd 22 czerwca pozwalają na to, by w 2021 zorganizować 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Organizatorzy chcą, by w dzień imprezy w Warszawie biegacze znów mogli, w świetle płonących zniczy, uczcić pamięć o uczestnikach i uczestniczkach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Kiedy uczestnicy staną na starcie Biegu Powstania Warszawskiego 2021? Datę wydarzenia znajdziecie w dalszej części artykułu.

Budowa metra w Warszawie

Kiedy jest Bieg Powstania Warszawskiego 2021? - DATA

Bieg Powstania Warszawskiego to jedna z trzech najważniejszych warszawskich imprez biegowych. Dwie pozostałe to Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Niepodległości 11 listopada. Razem tworzą cykl Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o pamięć". Dopiero teraz możliwe stało się przywracanie tych imprez. Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, w jednej z wypowiedzi powiedziała:

Cały 2020 rok był praktycznie stracony dla tysięcy biegaczy, którzy zwykle tłumnie zapełniali warszawskie ulice. Chcemy to zmienić, bo wiemy, jak istotna dla biegaczy jest aktywność fizyczna i uczestnictwo w tak wielkich imprezach, ale też, jak ważne jest dla nich uczczenie rocznic historycznych i dbałość o pamięć.

Zapisy na 30. Bieg Powstania Warszawskiego rozpoczęły się 6 lipca. Podano też informacje o trasie. Kiedy odbywa się sama impreza? Bieg Powstania Warszawskiego 2021 zaplanowano na 7 sierpnia. Będzie to sobota. Więcej informacji na temat biegu znajdziecie na stronie organizatorów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Bieg Powstania Warszawskiego 2021: DATA - kiedy jest impreza biegowa w stolicy?