PBO23 - co się zmieni?

i

Autor: fot. Pixabay PBO23 - co się zmieni?

Ruszyła 3. edycja Budżetu Obywatelskiego na Mazowszu! Do wydania 25 mln zł

2022-02-02 15:12

Urzędy czekają na projekty do 20. lutego. Każdy może zarówno zgłosić, jak i poprzeć dowolną liczbę pomysłów. - Fajnie robić to z przyjaciółmi - mówi jedna z autorek projektu "Różowa Skrzyneczka" na Mazowszu. Podpowiadamy więc, jak to zrobić!

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego Mazowsza!

Budżet obywatelski to świetna okazja do tego, by polepszyć jakość życia mieszkańców, lub doinwestować najbliższą okolicę. Co decyduje o przyjęciu konkretnego projektu? Przede wszystkim aktualny i ważny społecznie pomysł, dobrze rozpisany kosztorys, przestrzeganie wyznaczonych terminów i aktywne zachęcanie sąsiadów do jego poparcia. - My, jako sejmik województwa, realizujemy nasz budżet, który w tym roku jest rekordowy i wynosi prawie 4 mld. złotych. Ale część decyzji chcemy oddać Państwu. Dwie dotychczasowe edycje pokazały, że warto ten projekt kontynuować - mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

O czym pamiętać szykując projekt do BOM?

  • Projekt musi być zgodny z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w tym aktami prawa miejscowego oraz aktami prawa innymi niż akty prawa miejscowego uchwalonymi przez organy województwa mazowieckiego;
  • musi być zrealizowany na nieruchomości, do której województwo posiada tytuł prawny do dysponowania, jeżeli projekt jest projektem inwestycyjnym;
  • musi być możliwy do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego;
  • musi być ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców województwa;
  • mus być poparty podpisami minimum 50 mieszkańców województwa w formie listy poparcia załączonej do formularza zgłoszeniowego.

- Poszukajcie sobie sojuszników. Zaangażujcie znajomych, przyjaciół, bo co dwie głowy to nie jedna. Papierologia wcale nie jest trudna. Najlepiej ściągnąć sobie regulamin i wszystko robić krok po kroku - mówi Magdalena Sochaczewska-Gralak jedna z autorek projektu "Różowa Skrzyneczka" na Mazowszu.

Maksymalna kwota, którą władze Mazowsza mogą przeznaczyć na jeden wybrany przez mieszkańców projekt wynosi 1 mln. zł brutto.​ W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na Mazowszu do wydania jest 25 mln. zł. Pomysły można zgłaszać do 20 lutego.

Czytaj także: Żerań: AWARIA SIECI TRAKCYJNEJ - utrudnienia mogą potrwać do wieczora

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."
Źródło: Ruszyła 3. edycja Budżetu Obywatelskiego na Mazowszu! Do wydania 25 mln zł