Buspas w Dolinie Służewieckiej. Autobusy są punktualniejsze, a samochodów ubyło

i

Autor: zdm.waw.pl Buspas w Dolinie Służewieckiej. Autobusy są punktualniejsze, a samochodów ubyło

Buspas w Dolinie Służewieckiej. Autobusy są punktualniejsze, a samochodów ubyło

2022-01-19 17:56

Mniej samochodów i szybsze przejazdy autobusem na Trasie Siekierkowskiej. To efekt buspasa, który wprowadzono w Dolince Służewieckiej i al. Sikorskiego. Dzięki zmianom jeździ się dużo wygodniej. Jak wynika z badań Zarządu Dróg Miejskich - autobusy nie stoją w korkach, a ich przejazd zajmuje 5 minut.

Buspas pomógł Dolince Służewieckiej

Autobusy przyspieszyły, a aut ubyło - to efekt wprowadzenia buspasa w Dolinie Służewieckiej i al. Sikorskiego. Osobny pas działa od 10 stycznia, ale efekty jego uruchomienia widać już teraz - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

- Autobusy nie stoją w korkach. Czas przejazdu tym odcinkiem, to teraz rozkładowe 5 minut, choć wcześniej potrafiło to być 3 razy dłużej. I co nie mniej istotne - z autobusów korzysta prawie 70 proc. więcej pasażerów niż wcześniej - mówi Jakub Dybalski.

Mniejsze korki na trasie Siekierkowskiej

Znacznie zmniejszyły się też korki. 

- O ile wcześniej Dolinka Służewiecka stała właściwie od rana do wieczora, o tyle teraz średnia prędkość pojazdów utrzymuje się mniej więcej na poziomie 50 km/h przez całą dobę. I z wyjątkami np. ok. godz. 16:30 ruch jest regulowany tylko przez sygnalizację świetlną - dodaje Jakub Dybalski.

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?

Jedną z przyczyn uruchomienia buspasa w Dolinie Służewieckiej jest zbliżające się zamknięciem wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Agrykolą. Ma on zostać zamknięty na początku lutego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Buspas w Dolinie Służewieckiej. Autobusy są punktualniejsze, a samochodów ubyło