Pociąg WKD

i

Autor: fot. WKD

Co denerwuje nas w pociągach? Powstaje "Alfabet dobrych manier"

2022-02-02 18:57

Głośne rozmowy przez telefon, nieustąpienie miejsca czy niewłaściwe przewożenie rowerów - to często zgłaszane incydenty przez pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przewoźnik chce temu zapobiec i podjął w tej sprawie konkretne działania. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Kampania

WKD ogłosiło kampanię "Alfabet dobrych manier". Od 3 lutego do 31 marca pasażerowie mogą wziąć udział w ankiecie i zgłosić w niej najbardziej uciążliwe incydenty, których doświadczają podczas podróży komunikacją zbiorową. Do wyboru jest 20 zachowań lub możliwość zgłoszenia własnej propozycji. - W ramach przewozów otrzymujemy różne zgłoszenia i informacje o niebezpiecznych sytuacjach. Staramy się je wyjaśniać i poznać przyczyny. Często powtarzają się one na pewnych odcinkach, niektóre w konkretnych godzinach czy porach roku. Chcielibyśmy poznać opinie podróżnych w tym zakresie. Mają oni także możliwość wskazać te incydenty, których my nie zidentyfikowaliśmy, a w opinii pasażerów mają większe znaczenie. Transport publiczny jest dla różnych grup osób. Chcielibyśmy go w jak największym stopniu wypośrodkować. Pewne kwestie można wyeliminować, inne ograniczyć do minimum. Trzeba znaleźć złoty środek, aby podróż odbywała się kulturalnie - tłumaczy Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Awaria trakcji tramwajowej na Annopolu

Jakie wnioski?

Wyniki ankiet zostaną zgromadzone, podsumowane i przedstawione publicznie. Najczęściej pojawiające się zachowania będą przeanalizowane. Kolejnymi działaniami przewoźnika będą między innymi kampanie dla pasażerów. Ale WKD przygotowało jeszcze coś dla najmłodszych. Do 13 lutego, czyli do końca ferii zimowych w województwie mazowieckim, trwa konkurs na najlepszy komiks przedstawiający zasady kulturalnego zachowania w transporcie publicznym. Konkurs jest adresowany dla osób do 18. roku życia. Więcej informacji na jego temat znajduje się na stronie WKD, czyli >>TUTAJ<<

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Źródło: Co denerwuje nas w pociągach? Powstaje "Alfabet dobrych manier"