Były trener Legii nowym szkoleniowcem reprezentacji?

i

Autor: Marcel flickr.com / Piotr Drabik flickr.com

BYŁY TRENER LEGII poprowadzi Polaków? Dziennikarze powołują się na źródło zbliżone do PZPN

2022-01-03 10:25

Kto poprowadzi piłkarską reprezentację Polski po odejściu Paulo Sousy? Dziennikarze jednego z zagranicznych serwisów sportowych twierdzą, że selekcjonerem narodowej kadry zostanie były trener Legii Warszawa. Informacja ma pochodzić ze źródeł zbliżonych do PZPN.

Kto będzie nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski? To jedno z najczęściej zadawanych pytań w ostatnich tygodniach. Przed końcem 2021 roku wszystkich zaskoczyła wiadomość o tym, że z posadą selekcjonera Biało-Czerwonych rozstaje się Paulo Sousa. Polski Związek Piłki Nożnej nie był z tego zadowolony, ale w takiej sytuacji ciężko było sobie wyobrazić dalszą współpracę. Ostatecznie umowę z Portugalczykiem rozwiązano za porozumieniem stron. Sousa zostawił Polaków na zaledwie trzy miesiące przed barażowym meczem z Rosją, który jest prawdopodobnie ostatnią szansą na wywalczenie udziału w Mundialu. Rozpoczęto więc gorączkowe poszukiwania nowego trenera. Choć żadnych oficjalnych informacji na temat kandydatur nie ujawniono, media co chwila podają nazwiska potencjalnych nowych selekcjonerów. Jedno z ostatnich takich doniesień wydaje się szczególnie interesujące. Dziennikarze powołują się bowiem na źródła zbliżone do PZPN. W roli nowego trenera Biało-Czerwonych wymieniają byłego szkoleniowca Legii Warszawa.

Rozstał się z Legią, zostanie trenerem Polaków?

Najnowsze doniesienia na temat nowego trenera Biało-Czerwonych pochodzą z rosyjskiego serwisu sportowego matchtv.ru. Dziennikarze, powołując się na źródło w PZPN, twierdzą, że najpoważniejszym kandydatem do objęcia narodowej kadry Polski jest Czesław Michniewicz.

W formie 24: trendy dietetyczne

Michniewicz to dawny trener Legii Warszawy, którą zaczął trenować w 2020 roku. Z klubem wywalczył mistrzostwo Polski i zapewnił mu udział w europejskich pucharach kolejnego sezonu. Z posadą rozstał się na przełomie września i października, gdy Legioniści ponosili porażkę za porażką.

Michniewicz w rozmowie z Match TV

Jeszcze w grudniu Czesław Michniewicz rozmawiał z rosyjskim serwisem. Trener przyznał, że po odejściu z Legii dostał oferty pracy od reprezentacji Cypru i Dominikany. Obu odmówił. Stwierdził przy tym, że w maju 2022 zacznie pracować w Rosji. Nie wiedział jednak wtedy, że jeszcze tego samego miesiąca Sousa rozstanie się z polską kadrą.

Serwis pisze, że na liście kandydatów jest też Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek, jednak to Michniewicz Wydaje się być dziś najbardziej pewnym wyborem PZPN. Co ciekawe, sam Michniewicz w jednym z wywiadów stwierdził, że w roli ewentualnego nowego trenera Biało-Czerwonych widzi Adama Nawałkę.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: BYŁY TRENER LEGII poprowadzi Polaków? Dziennikarze powołują się na źródło zbliżone do PZPN