Komunikacja miejska w Mińsku Mazowieckim

i

Autor: minsk-maz.pl Komunikacja miejska w Mińsku Mazowieckim

Darmowa komunikacja miejska - w Mińsku Mazowieckim jest dla WSZYSTKICH!

2022-02-07 9:19

Mińsk Mazowiecki podjął wyjątkową na tle regionu decyzję - tamtejsza komunikacja miejska jest całkowicie za darmo! By pojechać mińskim autobusem bez biletu nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Więcej na ten temat w artykule.

Mińsk Mazowiecki udostępnił wszystkim darmową komunikację miejską! To działanie wyjątkowe na tle innych miast regionu, a w szczególności Warszawy, gdzie od niedawna mówi się wręcz o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej. Leżące około 45. kilometrów od stolicy miasto jest rzecz jasna mniejsze (ma ponad 40 tys. mieszkańców), a po ulicach jeżdżą tylko cztery autobusy. Nie zmienia to jednak faktu, że krok władz Mińska Mazowieckiego był odważny. Taki kierunek zmian nikogo jednak w mieście nie dziwi - od początku istnienia tamtejszej komunikacji miejskiej, możliwość jazdy za darmo mieli posiadacze Karty Mieszkańca oraz uczniowie i uczennice.

Policyjna eskorta uratowała życie kobiety

Darmowe przejazdy dla każdego - bez względu na wiek i miejsce zamieszkania

Darmowa komunikacja miejska w Mińsku Mazowieckim funkcjonuje od 1. lutego 2022. Informowano o tym w komunikatach na stronie urzędu miasta oraz na Facebooku:

Radni podjęli decyzję w grudniu. Zgodnie z uchwałą wszystkimi czterema mińskimi autobusami za darmo mogą jeździć wszyscy, także osoby spoza Mińska Mazowieckiego. Darmowa komunikacja (i obejmująca centrum miasta strefa płatnego parkowania) to elementy programu równoważenia mobilności miejskiej.

Źródło: minsk-maz.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Darmowa komunikacja miejska - w Mińsku Mazowieckim jest dla WSZYSTKICH!