Drzewa w okolicach Świętokrzyskiej są martwe? Sprawdziliśmy!

i

Autor: Pixabay

Drzewa w okolicach Świętokrzyskiej są martwe? Sprawdziliśmy!

2021-07-26 15:41

Choć lato jest w pełni, gałęzie straciły liście. Drzewa wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, w okolicach wejścia do metra, od jakiegoś czasu wyglądają na martwe. Co się z nimi dzieje? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Drzewa przy ulicy Świętokrzyskiej

Drzewa przy Świętokrzyskiej umierają? Chodzi o platany, które otaczają wejścia do metra. Mimo lata, kilka roślin jest pozbawionych liści. Według ekspertów, drzewa żyją. O co więc chodzi? Jak się okazuje, problemem jest grzyb, który zaatakował rośliny:

- Część platanów rosnących przy ulicy Świętokrzyskiej została prawdopodobnie zaatakowana przez grzyb powodujący chorobę zwaną antraktozą. Cierpiące na chorobę drzewa w odruchu obronnym zrzucają liście - mówi Anna Stopińska z warszawskiego Zarządu Zieleni

Czytaj także: GAZEM W OCZY MOTOCYKLISTÓW - szokujące zajście na Rondzie ONZ [WIDEO]

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?

Chore platany w okolicach ulicy Świętokrzyskiej

Drzewa do przyszłego roku pozostają pod opieką Zarządu Dróg Miejskich, który realizował inwestycję. Miejski Zarząd Zieleni przejmie platany dopiero w październiku przyszłego roku:

- Każda taka zieleń, która powstaje w ramach inwestycji drogowej, póki nie zostanie przekazana pod opiekę Zarządowi Zieleni, jest na gwarancji. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy rozmawiali z wykonawcą o wymianie drzew - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich

Platany pojawiły się przy Świętokrzyskiej w 2017 roku. Jeśli uda im się wygrać z chorobą, wypuszczą nowe liście wiosną przyszłego roku.

Czytaj także: Wypadek na Marszałkowskiej - MJN oskarża kierowcę: "To patoinfluencer zabił pieszego" 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Asfalt z gumy. Wady, zalety, cena, wytrzymałość | ESKA XD - Prosto z salonu #27
Źródło: Drzewa w okolicach Świętokrzyskiej są martwe? Sprawdziliśmy!