Zatrzymany w rękach policji

i

Autor: pragapd.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

Fałszywy policjant, wielkie pieniądze i... markowe ciuchy - nastoletni oszust już w areszcie

2022-03-10 13:11

Kolejna osoba stosująca tzw. "oszustwo na policjanta" wpadła w ręce prawdziwych mundurowych. Przestępcą okazał się 17-latek, a jego ofiarą starsza kobieta. Z jej konta zniknęła pokaźna suma pieniędzy. W tle całej sprawy jest zakup markowych ubrań. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Oszustwo na policjanta to jeden z popularnych wśród przestępców sposobów na przywłaszczenie sobie cudzych pieniędzy. Ofiarami tego typu oszustw najczęściej padają osoby starsze, podatne na stres i nieświadome metod wykorzystywanych przez złodziei. Mundurowi z Pragi-Południe poinformowali niedawno o kolejnym takim przypadku. Chodzi o kradzież pieniędzy z konta starszej kobiety. Wszystko odbyło się w sposób typowy dla takich przestępstw: do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Polecił jej zwiększenie limitu wypłat na koncie i przekazanie karty płatniczej osobie, która się po nią zgłosi. W ten sposób pokrzywdzona straciła aż 25 400 złotych!

Jednej nocy ukradli 12 BMW, Lexusa i Hyundaia. 27-latek i 39-latek wpadli w policyjnej obławie

Łup wydał na markowe ubrania

Kryminalnym udało się wkrótce wytypować podejrzanego. Okazał się nim 17-latek. Został  zatrzymany. Miał przy sobie kilkaset złotych. Twierdził, że pieniądze uzyskane z oszustwa wydał w głównej mierze na zakup markowych ubrań. Nastolatek trafił do policyjnej celi, a na wniosek prokuratury został wobec niego zastosowany tymczasowy areszt. Co ciekawe, to prawdopodobnie nie jedyne takie przestępstwo na sumieniu 17-latka. Z zebranych informacji i materiałów wynika, że chłopak może mieć związek z większą liczba podobnych oszustw. Sprawa jest rozwojowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Fałszywy policjant, wielkie pieniądze i... markowe ciuchy - nastoletni oszust już w areszcie