Mark Zuckerberg

i

Autor: Anthony Quintano flickr.com Mark Zuckerberg

Globalna awaria Facebooka - ile stracił Mark Zuckerberg? Mowa o MILIARDACH DOLARÓW!

2021-10-05 10:01

W poniedziałek, 4 października, doszło do globalnej awarii Facebooka. Ludzie z całego Świata nie mogli skorzystać z serwisu, Instagrama ani Messengera. Problem rozwiązywano przez kilka godzin. Tyle wystarczyło, by CEO serwisu poniósł gigantyczne straty! Ile stracił Mark Zuckerberg? O tym w artykule.

Globalna awaria Facebooka 4 października na kilka godzin pozbawiła internautów i internautki z całego Świata dostępu do serwisu społecznościowego. Działać przestały też Instagram oraz Messenger. Problem istniał przez kilka godzin. W Polsce, gdzie pierwsze zgłoszenia o awarii pojawiły się po 17:00, Facebook, Instagram i Messenger wznowiły działanie dopiero około północy. Znane są prawdopodobne przyczyny awarii (o nich piszemy tutaj) oraz... straty twórcy social-mediowego giganta. Eksperci z agencji Bloomberg sprawdzili, jak awaria wpłynęła na osobisty majątek Marka Zuckerberga. Okazuje się, że mowa jest o kwocie, przez którą słynny przedsiębiorca spadł w rankingu najbogatszych ludzi Świata.

Trening obwodowy

Miliardy dolarów uleciały z kieszeni Zuckerberga

Mark Zuckerberg dzięki Facebookowi i powiązanym z nim firmom jest jednym z najbogatszych ludzi Świata. Jego majątek Forbes oszacował w 2021 na 122,7 miliardów dolarów amerykańskich. To dawało mu czwartą pozycję na liście najbardziej majętnych osób. Wystarczyło jednak zaledwie kilka godzin, by majątek Zuckerberga zmniejszył się o około 7 miliardów USD! Taką informację podał serwis Insider Paper powołując się na agencję Bloomberg:

Ta strata zepchnęła go o oczko niżej w rankingu najbogatszych. Mark Zuckerberg znalazł się na miejscu 5., pod Billem Gates'em. Zuckerberg ma jednak większe zmartwienie, niż jego pozycja na liście.

Problemy Facebooka

W ostatnich tygodniach dziennik "Wall Street Journal" opublikował serię artykułów opartych na informacjach byłej pracownicy Facebooka Frances Haugen, zarzucającej firmie, że wiedziała m.in. o szkodliwych skutkach Instagramu dla dzieci. Według Haugen Facebook przez długi czas nie reagował, choć wiedział że jego algorytmy napędzają dezinformację i nienawiść, a także są używane przez kartele narkotykowe i handlarzy kobietami. Te skandale mogą się przyczynić do dalszych spadków notowań Facebooka oraz strat, które poniesie CEO internetowego giganta.

Źródło: Globalna awaria Facebooka - ile stracił Mark Zuckerberg? Mowa o MILIARDACH DOLARÓW!