Idan ze swoim opiekunem

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl Idan ze swoim opiekunem

Idan się spisał! Policjanci z Ostrołęki zawdzięczają mu wielki sukces

2022-04-22 12:34

Idan ma nosa do przestępców. I to dosłownie! Dzięki pomocy psa tropiącego, policjanci z ostrołęckiej komendy trafili prosto pod drzwi osób podejrzanych o włamanie. Więcej na temat akcji owczarka przeczytacie w naszym artykule.

Policjanci na całym świecie korzystają w pracy z pomocy psów. Czworonogi na służbie wykonują różne zadania, ale jednym z najważniejszych jest wykrywanie nielegalnych towarów i tropienie. Za sprawą swojego niezwykle czułego zmysłu węchu, są w tym po prostu niezastąpione! Ostatnio udowodnił to chociażby Idan, owczarek, który od 8. lat pracuje z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Na koncie tego patrolowo-tropiącego psa znalazł się kolejny sukces - doprowadzenie funkcjonariuszy do osób podejrzanych o włamanie. Dzięki jego nosowi, wytrwałości i doskonałej współpracy z opiekunem, przestępców schwytano zaledwie po kilku godzinach od zdarzenia. Więcej na ten temat w dalszej części naszego artykułu.

Giacomo Conti — Pomaganie nie wychodzi z mody

Z Idanem pod drzwi włamywaczy

Sprawa dotyczyła włamania na teren jednej z posesji w powiecie makowskim. Sprawcy weszli do budynku przez okno i ukradli sprzęt elektroniczny. Na miejsce wezwano mundurowych, w tym Idana ze swoim opiekunem, st. asp. Pawłem Krysińskim. Policyjny czworonóg szybko podjął trop, za którym podążał przez kilka kilometrów. Ostatecznie Idan dorowadził funkcjonariuszy wprost przed dom włamywaczy. Formalności dopełnili funkcjonariusze, którzy w domu zatrzymali 17-latka i 51-letka, mieszkańców powiatu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Idan zasłużył zaś na nagrodę - najpewniej w postaci smakołyków.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Idan się spisał! Policjanci z Ostrołęki zawdzięczają mu wielki sukces