IKEA - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Gerard Stolk flickr.com IKEA - zdjęcie poglądowe

IKEA na Targówku pomoże uchodźcom - wyjątkowe przedsięwzięcie sieci i Fundacji Ocalenie

2022-01-19 10:16

Fundacja Ocalenie i IKEA startują z ważnym programem w sklepie sieci na warszawskim Targówku. W ramach tego przedsięwzięcia pomoc uzyskają uchodźcy. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule na naszej stronie.

Fundacja Ocalenie od lat niesie pomoc zarówno Polakom, jak i osobom spoza naszego kraju. Działalność tej instytucji jest szczególnie ważna dziś, kiedy wszyscy jesteśmy świadkami kryzysu migracyjnego. Ludzie uciekający przed wojną, biedą i prześladowaniami szukają w naszym kraju przede wszystkim bezpieczeństwa i stabilizacji. Zapewnić może to praca i podwyższanie kompetencji zawodowych. Fundacja Ocalenie we współpracy z siecią IKEA startują w Warszawie z programem, który może ułatwić zdobycie zatrudnienia przez uchodźców i uchodźczynie. W to wyjątkowe przedsięwzięcie zaangażował się sklep IKEA na warszawskim Targówku.

Poradnik Zdrowie: ból z lewej strony brzucha

Pełnopłatne staże w IKEA Targówek

IKEA na Targówku wraz z Fundacją Ocalenie przygotowały program pełnopłatnych stażów dla uchodźców i uchodźczyń. W ramach projektu 10 osób z doświadczeniem uchodźczym rozpocznie w marcu pełnopłatne staże w sklepie na Targówku. Przez 6 miesięcy  stażyści i stażystki będą wspierani w nauce polskiego oraz w odnalezieniu się w polskiej rzeczywistości dzięki pracy. Uczestnicy i uczestniczki będą też korzystać z pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oferowanych przez IKEA, porad psychologicznych, prawnych oraz pomocy ze strony mentorów i mentorek kulturowych pracujących na co dzień w warszawskim Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

Cel projektu to podniesienie kompetencji zawodowych i językowych osób z doświadczeniem uchodźczym oraz zwiększenie ich szans do podjęcia stałej pracy w sklepach sieci IKEA lub u innych pracodawców. Po odbyciu stażu zostaną oni zaproszeni do aplikowania na istniejące miejsca pracy poprzez procedurę standardowej rekrutacji. Ponadto Fundacja Ocalenie szkoli liderów, liderki i "Buddies" (kumpli), czyli osoby pracujące w  IKEA Targówek, które będą bezpośrednio zaangażowane w realizację programu stażowego w tym sklepie. Więcej informacji o przedsięwzięciu znajdziecie na stronie Fundacji Ocalenie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: IKEA na Targówku pomoże uchodźcom - wyjątkowe przedsięwzięcie sieci i Fundacji Ocalenie