Kawa

i

Autor: pixabay.com Kawa

Kawa w Warszawie - czy stolica jest miastem kawoszy? Odpowiedź daje ten ranking

2021-07-16 13:34

Miejsc w Warszawie, w których można wypić wyśmienitą kawę nie brakuje, a czarny napój bogów dostaniemy tu zaparzony na wszystkie możliwe sposoby. Jak jednak wypada Warszawa na tle innych miast? Dowiadujemy się tego z rankingu najbardziej zwariowanych na punkcie kawy stolic Europy

Kawiarnie w Warszawie - są ich bez wątpienia setki! W każdej dzielnicy bez trudu znajdziemy kawiarnię, w której dostaniemy napój przyrządzony tak, jak lubimy: espresso, americano, kawa po turecku, kawa po wietnamsku, z ekspresu, przelewowa, z praski francuskiej i tak dalej i tak dalej. Wydawać by się mogło, że przez Warszawę płynie rzeka kofeiny. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy najbardziej zwariowaną na punkcie kawy stolicą. Serwis Brew Smartly, który poświęcony jest w całości kawie i sposobom jej parzenia, przygotował ranking europejskich miast, które mają totalnego fioła na punkcie czarnego napoju. Pierwsze miejsce może was zaskoczyć!

Odebrała złodziejom torebkę. "Wbiłam im szpony"

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Nie możecie żyć bez kawy? Zamieszkajcie w Amsterdamie

W rankingu Brew Smartly wzięto pod uwagę liczbę kawiarni na 100 000 mieszkańców oraz cenę importu kawy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W ten sposób stworzono zestawienie najbardziej "kawowych" stolic Europy. Co zaskakujące, na pierwszym miejscu znalazł się Amsterdam! W stolicy Holandii na 100 000 osób przypada 116 kawiarni. Natomiast by zaspokoić kawowe zapotrzebowanie jednego mieszkańca Amsterdamu, trzeba importować ziarna za 220,44 dolarów! Drugie i trzecie miejsce zajmują Dublin i Berno. Wysoko jest też Praga (5. miejsce). A gdzie w rankingu znajduje się Warszawa?

Warszawa bliżej końca zestawienia

Warszawa nie może konkurować z miastami na szczycie zestawienia. Ciężko będzie też powalczyć o wejście do pierwszej 20-tki. Na 40 miast Warszawa jest 27. Nie ma jednak powodu do narzekania. Kto chce napić się kawy w Warszawie, na pewno znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Pełen ranking znajdziecie w serwisie Brew Smartly.

Przeczytaj też: PRACA ZDALNA - Warszawa w rankingu najlepszych miast do pracy zdalnej

Przeczytaj też: Warszawa w rankingu stresujących miast - jak wypadła stolica? Będziecie zaskoczeni!

Źródło: Kawa w Warszawie - czy stolica jest miastem kawoszy? Odpowiedź daje ten ranking