Klamka zapadła. Uniwersytet Warszawski wróci do stacjonarnych zajęć. A inne uczelnie?

i

Autor: Minimus / Wikimedia Commons [CC BY SA 3.0]

Uniwersytet Warszawski wraca do zajęć stacjonarnych. Co z innymi uczelniami?

2021-05-31 16:16

To już postanowione. Studenci Uniwersytetu Warszawskiego od października wrócą do stacjonarnej nauki. Władze uniwersytetu liczą, że uda się wrócić do stanu sprzed pandemii. Jak jest na innych warszawskich uczelniach?

Raport z anteny 31.05, godz.10

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wrócą do stacjonarnej nauki

Władze Uniwersytetu Warszawskiego chciałyby powrotu do nauki stacjonarnej w takiej formie, jak przed pandemią koronawirusa. Do tego potrzeba dwóch elementów - zaszczepionych studentów i zmiany wytycznych sanitarnych.

Decyzje w tym obszarze podejmuje rząd i wydaje stosowne rozporządzenia, do których dostosowuje się uczelnia. Trzeba mieć jednak świadomość, że jeżeli restrykcje zostaną utrzymane w obecnym kształcie, to nauczanie stacjonarne nie będzie możliwe w całości. Jeżeli mielibyśmy zachować odpowiednie odległości, przestrzegać odpowiedniej liczby osób w salach, to przeprowadzenie wykładów stacjonarnych byłoby niemożliwe - mówi rzecznik uniwersytetu Anna Modzelewska.

Czytaj także: WARSZAWA: Wszedł bez zabezpieczeń na wieżowiec - zobacz szokujące nagranie!

Podobne plany ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. - Przeprowadziliśmy badania wśród studentów i 80 proc. z nich deklaruje, że się zaszczepi. To daje nam nadzieję, że w krótkim czasie powrócimy do nauczania w systemie stacjonarnym - mówi rzecznik Krzysztof Szwejk.

Na Politechnice Warszawskiej trwają jeszcze konsultacje. Uczelnia rozmawia z samorządem i doktorantami. - Władze biorą pod uwagę różne warianty. Przy założeniu, że ćwiczenia i laboratoria przeprowadzane byłyby stacjonarnie. Decyzja w tej sprawie najprawdopodobniej zapadnie w przyszłym tygodniu - mówi rzecznik Izabela Koptoń-Ryniec.

Jednoznacznej decyzji nie ma także w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Uniwersytet Warszawski wraca do zajęć stacjonarnych. Co z innymi uczelniami?