Koncert Chwała Ukrainie w Warszawie - gwiazdy zaśpiewały dla uchodźczyń [GALERIA]

2022-04-26 9:34

W poniedziałek, 25. kwietnia na pl. Piłsudskiego odbył się koncert "Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą". Na scenie nie zabrakło gwiazd, wspaniałej muzyki i ogromnych emocji. Zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia znajdziecie w naszym artykule.

"Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą" - pod takim hasłem odbyło się wydarzenie na placu Piłsudskiego w Warszawie. Występy dedykowano uchodźczyniom, gdyż to w większości one musiały schronić się przed wojną w naszym kraju. Na stronie Bank Gospodarstwa Krajowego, który organizował koncert, można było przeczytać słowa Beaty Daszyńskiej-Muzyczki, prezeski BGK: Dedykujemy ten koncert kobietom, które są tu, w Polsce, rozdzielone od swoich mężów, ojców, synów; które potrzebują wsparcia, nie tylko finansowego, ale także duchowego, psychicznego. Data również była nieprzypadkowa. 25. kwietnia prawosławni świętowali Wielkanocny Poniedziałek.

Andrzej Byrt: Rosyjska armia to średniowieczni barbarzyńcy

Koncert Chwała Ukrainie, 25.04 - kto wystąpił?

Na scenie pojawiły się gwiazdy muzyki, zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Przed widownią zaprezentowali się między innymi: Julia Belei, Justyna Steczkowska, Kasia Stankiewicz & Varius Manx, Małgorzata Ostrowska, Andrzej Piaseczny, Tayanna, Urszula, Nina Matvienko & Donia Matvienko, Piotr Cugowski, Antytila, Grubson, Piotr Kupicha, Tarabarova, Ania Rusowicz, Lawon Wolski, Dariusz Malejonek, Jerry Heil, Sylwester Kramek, Sebastian Riedel, Weronika Morska i Nina Matwijenko. Ponadto, dzięki telemostom z Kijowem i Lwowem, pokazano występy na żywo zespołu Numer 482, Probass&Hardi oraz Pikardyjska Tercja i Levoice z Oleksandrem Bozhykiem. W trakcie wydarzenia ukraińscy artyści zaśpiewali także utwór "Czerwona Kalina", zaś muzycy pod przewodnictwem Adama Sztaby premierowo wykonali utwór "Mamy siebie". Wydarzenie poprowadzili Małgorzata Kożuchowska i Oleg Biletsky.

Organizatorom, artystom oraz wszystkim Polkom i Polakom podziękował zaś ambasador Ukrainy, Andrij Deszczyca. Ten wyjątkowy koncert był pięknym przykładem solidarności z zaatakowanym narodem. W galerii na szczycie strony znajdziecie zdjęcia z wydarzenia 25.04.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Koncert Chwała Ukrainie w Warszawie - gwiazdy zaśpiewały dla uchodźczyń [GALERIA]