Stadion Legii Warszawa

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa - nowy trener od kolejnego sezonu. Mateusz Borek wskazuje kandydata

2022-03-07 14:32

Sezon 2022/2023 Legia Warszawa chce rozpocząć z nowym trenerem. Kto może nim zostać? Mateusz Borek w programie Moc Futbolu wskazał konkretnego kandydata. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Legia zabierze trenera Pogoni Szczecin?

Legii potrzebny jest obecnie trener z górnej półki. Takim wydaje się dziś być Kosta Runjaić z Pogoni Szczecin. Niemiec poprowadził szczecinian na pierwsze miejsce tabeli Ekstraklasy i jest obecnie jednym z najlepiej ocenianych szkoleniowców w lidze. Kontrakt z Pogonią obowiązuje go do końca czerwca. Pogoń chciałaby przedłużyć umowę, ale na Runjaića apetyt mają inne kluby. Jeśli chodzi o Ekstraklasę, Mateusz Borek twierdzi, że selekcjonerowi jest dziś najbliżej do Legii Warszawa.

Piłkarski ekspert mówił o tym w programie Moc Futbolu na Kanale Sportowym na YT. Borek powiedział:

Hakerzy uderzają w Rosję

Całą wypowiedź znajdziecie w poniższym nagraniu. Początek w 37. minucie.

Sądzę, że Kosta Runjaić jest dziś bardzo blisko Legii Warszawa. Nie wiem, czy w ostatnich dniach podpisał już jakieś dokumenty. Bo wiem, że takie były już szykowane przez Jacka Zielińskiego, dyrektora sportowego Legii Warszawa.

Ściągnięcie Runjaića nie jest jednak pewne na 100%. Kwestia pojawiła się przy okazji omawiania sytuacji Schalke 04. Klub zwolnił Christiana Grossa, a niemieckie media, spekulując na temat nowego trenera, wymieniają między innymi obecnego szkoleniowca Pogoni Szczecin. Wizja pracy w Schalke jest bardzo atrakcyjna. Jak zauważa Borek:

Kto nie do końca interesuje się piłką niemiecką, to też nie ma do końca pojęcia, czym jest Schalke 04, jaki wielki jest to klub, z jaką tradycją. Nawet jeśli prowadzisz Schalke 04 w drugiej Bundeslidze i walczysz o awans do pierwszej Bundesligi, to jest to wielkie wyzwanie, jest to znaczące miejsce pracy. Ja dzisiaj nie wiem, na jakim etapie jest sformatowanie umowy i ewentualnie podpisanie dokumentów przez Kostę z Legią Warszawa, ale to numer jeden na jej liście życzeń, żeby prowadzić od nowego sezonu klub z Łazienkowskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa - nowy trener od kolejnego sezonu. Mateusz Borek wskazuje kandydata