Mistrzem Polski jest Legia

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Mistrzem Polski jest Legia

Legia Warszawa - świetna wiadomość dla klubu! To ma wpływ na eliminacje do Ligi Mistrzów

2021-05-20 12:21

Zdobycie Mistrzostwa Polski przez Legię Warszawa daje klubowi z Warszawy możliwość zawalczenia o występy w Lidze Mistrzów. Wiadomo już, że jednej rzeczy w sprawie eliminacji do najważniejszych europejskich rozgrywek, Wojskowi mogą być pewni. Czego dokładnie? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Legia Warszawa Mistrzem Polski! W niedzielę 16 maja warszawski klub miał okazję do świętowania wywalczenia 15 tytułu. Wojskowi wyprzedzili Górnik Zabrze - 14-krotnego mistrza, tym samym stając się najbardziej utytułowanym zespołem w historii polskich rozgrywek piłkarskich. Teraz klub czeka kolejne wyzwanie - walka o występy w Lidze Mistrzów. Do najważniejszych rozgrywek w Europie dopuszczane są najlepsze drużyny z poszczególnych lig. Ale żeby grać o puchar LM, należy najpierw przejść eliminacje. Rozgrywane podczas nich mecze są niezwykle zażarte. Każda drużyna pragnie bowiem pojawić się podczas Ligi Mistrzów. Wiadomo, że Wojskowi nie będą mieli łatwo. Mogą się jednak cieszyć z jednej pewnej rzeczy związanej ze staraniami o udział w Lidze Mistrzów 2021/2022. Wszystko dzięki zwycięstwu innego klubu.

Takim autem Anna Lewandowska wozi się po Warszawie

Wynik meczu Neftczi Baku - Karabach Agdam dał Legii rozstawienie w II rundzie

Do 19 maja Legia Warszawa nie była jeszcze pewna tego, jak będzie rozstawiona w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Wątpliwości rozwiały się wieczorem - Wojskowi mają pewny udział w losowaniu do II rundy eliminacji, jeśli zdołają do niej awansować. Zapewnił im to gol, który padł w ostatniej minucie meczu Neftczi Baku - Karabach Agdam. Kluby z Azerbejdżanu walczyły o tytuł mistrzowski. Gdyby wygrał Karabach Agdam, Legia wciąż nie byłaby pewna swojego losu. W 90 minucie padł jednak gol dla Neftczi Baku i to ten klub zdobył tytuł w swoim kraju.

II runda eliminacyjna Ligi Mistrzów, która odbywa się w dniach 20-21 i 27-28 lipca, dopuszcza do gry 20 drużyn. 10 z nich będzie rozstawionych w losowaniu. Przegrana Karabachu Agdam oznacza, że w II rundzie eliminacji do LM może wystąpić tylko 9 drużyn notowanych wyżej, niż Legia. Jeśli Legioniści awansują do II rundy, mogą być pewni rozstawienia w niej.

Źródło: Legia Warszawa - świetna wiadomość dla klubu! To ma wpływ na eliminacje do Ligi Mistrzów