Marsz Niepodleglości 2021 uroczystością. "Rząd przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo"

2021-11-09 16:03

Marsz Niepodległości 2021 zgodnie z decyzją rządu będzie uroczystością państwową . Taką decyzję podjęto na dwa dni przed wydarzeniem. W związku z tym głos zajął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że w związku z tą decyzją, odpowiedzialność za wydarzenie przejmuje państwo.

Rafał Trzaskowski spotkał się z policjantami z Komendy Głównej Policji ws. tegorocznego Marszu Niepodległości. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 11 listopada. Wcześniej uznano je za nielegalne. We wtorek 9 listopada rząd zdecydował się objąć je swoim patronatem, w związku z tym marsz stał się uroczystością o charakterze państwowym.

Czytaj także: Obchody 11 listopada w Warszawie - plan Święta Niepodległości 2021

- Sąd trzy razy potwierdził naszą wykładnie, że nie ma co mówić o wydarzeniu cyklicznym. Rządzący świetnie zdawali sobie z tego sprawę. Niebywałe są słowa prokuratora generalnego, który współodpowiada za bezpieczeństwo i nawoływał do tego, żeby obywatele się buntowali przeciwko wyrokom sądów. Dzisiaj mamy taką sytuację, że rządzący postanowili przejąć pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo na ulicach Warszawy. Co prawda, zrobili to w sposób niezgodny z procedurą, bo tego typu wnioski powinny do nas trafić miesiące temu - podkreśl prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i podkreślił, że pełna odpowiedzialność za wydarzenie jest na barkach rządzących.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ dla prawdziwego Polaka. Nie określaj się mianem patrioty bez minimum 10/15

Pytanie 1 z 15
Polska odzyskała niepodległość 11 listopada...
Źródło: Marsz Niepodległości 2021 uroczystością państwową. "Rząd przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo"