Wypadek w Konstancinie-Jeziornej

i

Autor: https://www.facebook.com/profile.php?id=100068836615712 Wypadek w Konstancinie-Jeziornej

Mazowsze: TRAGICZNY BILANS WEEKENDU - sześć ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych

2021-11-22 12:17

Wszystkie tragedie rozegrały się w jeden weekend. W sumie zginęło sześć osób. Wiele zostało też rannych. W samym powiecie piaseczyńskim śmierć na drodze poniosło czworo ludzi. Z naszego artykułu dowiecie się więcej na temat tych przerażających wypadków.

Sześć ofiar śmiertelnych i siedem osób rannych - to bilans z dni 19-20. listopada. Tak tragicznego weekendu na drogach województwa mazowieckiego nie było od dawna! W samym tylko powiecie piaseczyńskim zginęło czworo ludzi, a sześcioro odniosło obrażenia. Przyczynami wszystkich wypadków była brawura, nieuwaga lub skrajna nieodpowiedzialność. O tym, jak wielką cenę trzeba było zapłacić za te błędy świadczą nie tylko statystki, ale też zdjęcia. Na Facebooku komendy policji w Piasecznej pojawiły się fotografie wraku BMW - w wypadku, do którego doszło w miejscowości Konstancin-Jeziorna, Zginął 21-latek, a trzy osoby zostały ranne. Jedną z nich był kierowca, który uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go w jego domu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Gdzie i do jakich wypadków jeszcze doszło? O tym w dalszej części artykułu.

Tego jeszcze nie było! Nowe, e-papierowe rozkłady w Warszawie

Tarczyn - dwóch rannych

Zdarzenie w Konstancinie-Jeziornej było szczególnie wstrząsające. Niestety nie było to jedyna tragedia tego weekendu. Seria wypadków rozpoczęła się 19.11. W Tarczynie. W szpitalu o życie walczy dwóch młodych obywateli Ukrainy, którzy z ogromną siłą uderzyli w skręcającą ciężarówkę.

Pilawa - jedna ofiara śmiertelna

W powiecie doszło jeszcze do trzech wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce w Pilawie. Czołowo zderzyły się dwa auta osobowe. Jednym z nich kierowała 36-latka, która zmarła w szpitalu. Drugi kierowca był reanimowany. Trafił pod opiekę lekarzy.

Jabłonowo - śmiertelne potrącenie pieszego

W drugim wypadku doszło do potrącenia pieszego. Ciężarowy samochód zabił go na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Policja zaś wciąż ustala tożsamość ofiary.

Góra kalwaria - zginął kierowca quada

Ostatnim wypadkiem w powiecie piaseczyńskim było zderzenie quada z autem osobowym na DK 79. Do tragedii doszło w sobotę wieczorem. Kierowca quada, 54-latek, został zabrany do szpitala. Niestety nie udało się tam uratować jego życia.

Rudzienko - śmierć na przejściu dla pieszych

Do wypadków doszło też w dwóch innych mazowieckich powiatach. W miejscowości Rudzienko w powiecie Otwockim mężczyzna przechodzący przez pasy wpadł pod ciężarówkę. Niestety nie przeżył.

Ząbki - śmierć na miejscu po potrąceniu

Śmiertelne potrącenie miało miejsce również w Ząbkach (pow. Wołomiński). Pieszy wszedł prosto pod osobówkę jadącą ulicą 3. Maja. 40-latek zginął na miejscu.

Zielonka - zderzenie motocykla z busem

Na ul. Poniatowskiego w Zielonce motocyklista uderzył w busa. Tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale kierowcę motoru zabrano do szpitala śmigłowcem LPR. Policja zamierza zbadać, czy w chwili wypadku był trzeźwy.

Zachowajmy rozsądek na drogach!

Wszystkich tych wypadków można było uniknąć! Zabrakło rozwagi i ostrożności. Apelujemy o to, by szczególnie jesienią, gdy widoczność jest gorsza, a zmrok zapada szybciej, uważać na drogach, ulicach i przejściach. Tu chodzi o nasze życie!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Mazowsze: TRAGICZNY BILANS WEEKENDU - sześć ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych