Coraz trudniej o mieszkanie w Warszawie! Część osób rezygnuje po podpisaniu umowy

i

Autor: Pixabay Projekt ws. pomocy kredytobiorcom na kolejnym posiedzeniu Sejmu

Coraz trudniej o mieszkanie w Warszawie. Część osób rezygnuje po podpisaniu umowy

2022-04-28 16:10

Coraz mniej osób może sobie pozwolić na zakup mieszkania w Warszawie. Jak wynika z raportu firmy JLL - w ostatnim czasie średnio co 5. osoba w stolicy rezygnuje z własnego M po podpisaniu umowy rezerwacyjnej. Jednym z powodów są coraz wyższe stopy procentowe. Niestety wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań będą jeszcze wyższe.

Ludzi nie stać na kredyt?

Coraz trudniej o mieszkanie w Warszawie. Już co 5. osoba planująca jego zakup w stolicy rezygnuje po podpisaniu umowy rezerwacyjnej - wynika z danych firmy JLL. Pod tym względem Warszawa wyróżnia się na tle innych miast. Jak tłumaczy Kazimierz Kirejczyk z JLL, może to wynikać z dwóch powodów: - Warszawa ma bardzo wysokie ceny. I obserwujemy dość oczywiste zaostrzenie, przy wyliczaniu zdolności kredytowej przez banki - mówi Kazimierz Kirejczyk.

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

Mieszkania w Warszawie coraz droższe

W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze wyższych cen nowopowstających mieszkań: - Bardzo silnie rosną koszty i nic nie wskazuje na to, żeby te koszty realizacji mogły zacząć spadać w najbliższym czasie. Nie zanosi się na to, by takie surowce, jak stal, czy inne kluczowe materiały, które są potrzebne do budowy, miały tanieć - dodaje Kirejczyk.

QUIZ. Rozmówki "polsko-zagraniczne". Niektóre słówka was zaskoczą, albo rozbawią do łez!

Pytanie 1 z 12
Podczas zakupów w Ljubljanie, możesz napotkać artykuł o dość oryginalnej nazwie "srajca". Znajdziesz go...

Zdaniem eksperta jedną z atrakcyjniejszych cenowo dzielnic Warszawy jest aktualnie Wawer.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Coraz trudniej o mieszkanie w Warszawie. Część osób rezygnuje po podpisaniu umowy