Muzeum Etnograficzne otwiera się na zwierzęta. Wystawy można już odwiedzić z pupilem

i

Autor: P. Walczak/Państwowe Muzeum Etnograficzne Muzeum Etnograficzne otwiera się na zwierzęta. Wystawy można już odwiedzić z pupilem

Muzeum Etnograficzne otwiera się na zwierzęta. Wystawy można już odwiedzić z pupilem

2021-05-28 16:38

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie otwiera się na zwierzęta! Od dziś wystawy można oglądać w towarzystwie swoich pupili - kota, psa, a nawet chomika. To kolejny obiekt na mapie stolicy przyjazny dla czworonogów. Niespełna miesiąc temu na podobny krok zdecydowały się m.in. żoliborskie biblioteki.

Do muzeum ze zwierzętami

Stołeczne Muzeum Etnograficzne otwiera się na zwierzęta! Od dziś można je odwiedzić w towarzystwie, np. psa lub kota. Jak mówi dyrektor muzeum, Robert Zydel - zwierzęta uprzyjemniają pracę muzealników.

- Czasami psy zostają same w domu, mają problemy separacyjne. Zachęcamy, żeby przychodzić i odwiedzać nas również ze zwierzętami domowymi. W ten sposób otwieramy się nieco szerzej, a i wierzymy, że robimy miłe i dobre rzeczy - zachęca Robert Zydel.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Zasady odwiedzania muzeum

Przychodząc do Państwowego Muzeum Etnograficznego ze zwierzakiem trzeba pamiętać o kilku zasadach. - Pies powinien być na smyczy. Nie musi być w kagańcu. Za wszystkiego szkody, które wyrządzi zwierzę odpowiadają osoby, które wprowadzają je na teren instytucji - tłumaczy Robert Zydel.

Muzeum Etnograficzne to nie pierwszy obiekt przyjazny dla zwierząt na mapie stolicy. Od ponad miesiąca psa można zabrać także do żoliborskich bibliotek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Muzeum Etnograficzne otwiera się na zwierzęta. Wystawy można już odwiedzić z pupilem