Najlepsi Sportowcy Warszawy 2021 - TRWA GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE

Najlepsi sportowcy Warszawy
Autor: um.warszawa.pl Najlepsi sportowcy Warszawy

Warszawianki i warszawiacy zadecydują o tym, komu przypadnie tytuł najlepszych sportowców stolicy. Głosowanie w XXII edycji plebiscytu ruszyło 24. stycznia. Wyłoniona zostanie też najlepsza impreza sportowa. Więcej informacji w artykule.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2021 roku jest XXII edycją wydarzenia. W głosowaniu warszawiacy i warszawianki zadecydują, komu przypadnie tytuł, oraz która impreza sportowa była najlepsza w 2021 roku. Głosować można od poniedziałku, 24. stycznia 2022. Ostatnim dniem na oddanie głosu będzie zaś 13. lutego 2022. Mieszkańcy i mieszkanki mogą oddać po jednym głosie na sportowca/sportsmenkę oraz imprezę roku. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone na stronie Plebiscytu oraz w mediach społecznościowych Warszawy. Wśród uczestników i uczestniczek głosowania rozlosowane zostaną nagrody. Na kogo można oddać głos w Plebiscycie? Które warszawskie imprezy sportowe zostały do niego zgłoszone? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Chcemy ciepłych mieszkań.Mieszkańcy Pragi Północ żądają centralnego ogrzewania

Najlepsi Sportowcy Warszawy 2021

W XXII edycji Plebiscytu możemy zagłosować na jedną z 18 osób. To przedstawiciele i przedstawicielki różnych dyscyplin.

 1. Emilia BabskaDyscyplina: strzelectwo sportowe
 2. Adrian CastroDyscyplina: szermierka na wózkach
 3. Krzysztof ChmielewskiDyscyplina: pływanie
 4. Dominik CzajaDyscyplina: wioślarstwo
 5. Magdalena DąbrowskaDyscyplina: lekkoatletyka
 6. Kinga DróżdżDyscyplina: szermierka na wózkach
 7. Marta FidrychDyscyplina: szermierka na wózkach
 8. Łukasz GutkowskiDyscyplina: pięciobój nowoczesny
 9. Agnieszka Kobus-ZawojskaDyscyplina: wioślarstwo
 10. Dariusz KowalukDyscyplina: lekkoatletyka
 11. Mateusz LinkaDyscyplina: sumo
 12. Michał LutoDyscyplina: sumo
 13. Michał NalewajekDyscyplina: szermierka na wózkach
 14. Kamil OtowskiDyscyplina: pływanie
 15. Magdalena Piekarska-TwardochelDyscyplina: szermierka
 16. Szymon PośnikDyscyplina: wioślarstwo
 17. Monika SkibaDyscyplina: sumo
 18. Natan Węgrzycki-SzymczykDyscyplina: wioślarstwo

Sportowa impreza roku 2021

W plebiscycie możemy też zagłosować na najlepszą imprezę sportową zorganizowaną w Warszawie w ubiegłym roku. To dwie pozycje:

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym (Termin: 7 listopada 2021 roku. Organizator: Fundacja Action Life) - Impreza odbyła się w formule otwartych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w biegach na 5 km przy udziale ponad 1000 biegaczy i biegaczek oraz niemal 2000 kibiców gorąco dopingujących zawodników. Bieg miał na celu uczczenie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a odbył się 7 listopada 2021 roku. Trasa składała się z 5 okrążeń wokół stadionu narodowego. Była to pierwsza lekkoatletyczna impreza rangi mistrzowskiej jaka odbyła się na PGE Narodowym.

Od młodzika do olimpijczyka (Termin: do 12 czerwca 2021 roku. Organizator: AZS Warszawa) - "Od młodzika do olimpijczyka" to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich przeznaczonych dla najmłodszych. W 2021 roku zakończyła się 10 edycja imprezy łowiącej młode talenty. W pięciu etapach eliminacyjnych i wielkim finale wzięło udział tysiące uczestników. Dbając o względy bezpieczeństwa zawody odbywały się na dwóch pływalniach równocześnie, w różnych częściach Warszawy. W przeszłości w zawodach brała udział trójka olimpijczyków z Tokio w tym Kacper Stokowski z UKS G8 Bielany i Krzysztof Chmielewski z Muszelki Warszawa pokazując, że organizowanie zawodów dla młodych pływaków ma głęboki sens.

Na sportowców, sportsmenki i imprezy sportowe można głosować za pośrednictwem formularza na stronie Plebiscytu.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Najlepsi Sportowcy Warszawy 2021 - TRWA GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE
Nasi Partnerzy polecają