Zdjęcie poglądowe

i

Autor: klimkin / pixabay.com

Nauczyciele na start! Za dobry scenariusz czekają nagrody

2022-01-12 20:23

Czas na kolejną lekcję o Mazowszu. Samorząd województwa ogłasza konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Tematem przewodnim jest materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza.

Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie

Nie ma w programie nauczania - jest w konkursie

To już szósta edycja lekcji o Mazowszu. Skierowana jest zarówno do nauczycieli, jak i wszystkich, którzy zajmują się edukacją dzieci i młodzieży na terenie województwa. Ma wypełnić lukę w nauczaniu regionalizmu w szkołach. Tematem tegorocznego konkursu jest dziedzictwo materialne i niematerialne Mazowsza.- Dziedzictwo można przedstawić w różny sposób, zarówno geograficzny, historyczny, kulturowy, ale również przyrodniczy - mówi Izabela Stelmańska z urzędu marszałkowskiego.

Nagrody dla najlepszych

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z edukacji regionalnej dla jednej z trzech grup wiekowych:

  • 7–9 lat,
  • 10–14 lat
  • lub 15–18 lat.

Oceniać je będzie specjalne jury, a najlepsze z nich zostaną wydane w formie książkowej. - Najlepsze prace wydajemy w formie książkowej po każdym konkursie. To prawdziwa kopalnia wiedzy o naszym województwie. Służy to też przedstawieniu tego pięknego województwa najmłodszemu pokoleniu - mówi marszałek województwa, Adam Struzik.

Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni i wyróżnieni w każdej z trzech kategorii (zgodnie z przeznaczeniem scenariusza dla danej grupy wiekowej uczniów):

  • I miejsce – nagroda w wysokości 2 500 zł
  • II miejsce – nagroda w wysokości 1 500 zł
  • III miejsce – nagroda w wysokości 1 000 zł
  • i wyróżnienia w wysokości 500 zł.

W poprzednich edycjach konkursu nadesłano ponad 200 prac, z czego 78 zostało wyróżnionych. Scenariusze w tej edycji można nadsyłać do 18 marca. Szczegóły znaleźć można na TEJ stronie.

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nauczyciele na start! Za dobry scenariusz czekają nagrody