Nowe pociągi SKM już wkrótce dojadą do Warszawy! Łącznie dotrze 21 maszyn

i

Autor: Konrad Traczyk Nowe pociągi SKM już wkrótce dojadą do Warszawy! Łącznie dotrze 21 maszyn

Nowe pociągi SKM już wkrótce dojadą do Warszawy! Łącznie dotrze 21 maszyn

2022-01-12 20:13

Nowe pociągi SKM już niebawem wyjadą na mazowieckie tory! Jeszcze w tym kwartale do Warszawy ma dotrzeć 21 nowoczesnych pojazdów. W pierwszej kolejności skorzystają z nich podróżni linii S2 z Sulejówka do lotniska Chopina. Nowe pociągi mają sporo udogodnień dla pasażerów, m.in. gniazdka USB do ładowania i Wi-Fi.

Nowe pociągi SKM

21 nowych pociągów SKM ma dotrzeć do Warszawy jeszcze w tym kwartale! Na początku skorzystają z nich pasażerowie linii S2 z Sulejówka do lotniska Chopina. Jak mówi Bogdan Laciuga z firmy NEWAG - nowe pociągi zapewnią pasażerom wysoki komfort podróży.

- Jeżeli chodzi o pojazd 4-członowy, to ma 144 miejsca siedzące. Dodatkowo jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, mamy też miejsce na rower, pasażerowie będą mogli skorzystać z automatów biletowych i kasowników. Znajduje się też system Wi-Fi - mówi Bogdan Laciuga.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Unijne pociągi w Warszawie

Nowe pociągi zyskały też specjalną szatę graficzną w barwach Unii Europejskiej - wskazuje prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

- Chcemy przypomnieć, jak ważne jest członkostwo w Unii Europejskiej i, jak dużo Warszawa skorzystała na obecności w Unii Europejskiej. Dlatego, że od początku naszej bytności w unii Warszawa pozyskała ponad 18 mld złotych - dodaje Rafał Trzaskowski.

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU

Koszt nowych pociągów to ponad 660 milionów złotych, z czego blisko 1/3 stanowiło wsparcie unijne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowe pociągi SKM już wkrótce dojadą do Warszawy! Łącznie dotrze 21 maszyn