Nowy taryfikator mandatów w praktyce? W kilka sekund kierowca uzbierał 28 punktów

2022-09-28 17:52 M.He
kierowca
Autor: policja.pl

Policjanci z Pruszkowa ukarali kierowcę łącznie 28 punktami karnymi i mandatami wysokości 3 tys. zł. Mężczyzna przekroczył bowiem prędkość o ponad 50 km/h, a dodatkowo wyprzedzał inny pojazd tuż przed przejściem dla pieszych.

Mandat za prędkość, ale i za wyprzedzanie przed pasami

W niedzielę, 25 września w godzinach wieczornych policjanci z Pruszkowa zauważyli pędzącego w obszarze zabudowanym kierowcę. Okazało się, że miał na liczniku aż 103 km/h, choć mógł jechać maksymalnie 50 km/h.

Dodatkowo kierujący postanowił wyprzedzić inny pojazd tuż przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Ostatecznie został więc ukarany nie tylko za prędkość, ale i za ten czyn.

- Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, kierujący usłyszał od policjantów, jaka kara czeka go za popełnione wykroczenia. Za wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych, a za przekroczenie prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane prawo jazdy, mandant w kwocie 1500 zł i 13 punktów - przekazała kom. Karolina Kańka.

Ostatecznie kierowca zebrał więc 28 punktów karnych. Do tego będzie musiał zapłacić łącznie 3 tys. zł.

Ile można mieć punktów karnych?

Co istotne, kierowca może uzbierać maksymalnie 24 punkty karne. Jako że kierujący z Pruszkowa podczas jednej jazdy otrzymał ich aż 28, będzie musiał przejść ponowny egzamin.

Policjanci z Bydgoszczy wystawili aż siedem mandatów na jednym skrzyżowaniu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zima im nie straszna. UW, PW i WUM - warszawskie uczelnie nie będą oszczędzały na zajęciach
  2. Estakada w Rembertowie: Budowa na finiszu! Zobacz zdjęcia
  3. Bezpłatny wyścig rowerowy na otwarcie sezonu przełajowego. Zapisy ruszyły
Nasi Partnerzy polecają