Od soboty utrudnienia na Woli. Zmiany w komunikacji miejskiej

i

Autor: Tramwaje Warszawskie

Od soboty utrudnienia na Woli. Zmiany w komunikacji miejskiej

2022-03-01 20:32

Warszawa rozbudowuje sieć linii tramwajowych. I choć udaje jej się to wolniej niż zakładano, w sobotę rozpocznie się budowa jednej z najważniejszych inwestycji w tym roku. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Gdzie powstanie nowa trasa?

Od soboty początek budowy tramwaju na Kasprzaka. Początek prac zaplanowano na Prostej i Kasprzaka - od Ronda Daszyńskiego do Płockiej. Tam ulice będą zwężone, zmianom zostanie poddana organizacji ruchu.  - Na Prostej wygrodzony zostanie pas dzielący jezdnie od strony północnej, bez ingerencji w jezdnię. Obydwie jezdnie Kasprzaka zostaną zwężone do dwóch pasów w każdą stronę na odcinku od Karolkowej do Płockiej. Na każdej z jezdni wykonawca wygrodzi pasy przylegające do torowiska. Kierowcy jadący ul. Prostą od strony ronda Daszyńskiego na skrzyżowaniu z Karolkową będą mieli do dyspozycji cztery pasy ruchu: wyłączony z ruchu będzie jeden ze środkowych pasów, tak aby dopasować przekrój jezdni do jej zwężenia za skrzyżowaniem. Z drugiej strony skrzyżowania, na jezdni Kasprzaka w stronę ronda Daszyńskiego, dostępne będą trzy pasy: osobne do skrętu w lewo lub prawo w Karolkową i do jazdy prosto. Na samej Karolkowej układ pasów ruchu się nie zmieni. Podobne zmiany zostaną wprowadzone na skrzyżowaniu Kasprzaka z ulicami Płocką i Krzyżanowskiego. Przed skrzyżowaniem na jezdni Kasprzaka w stronę ronda Daszyńskiego wyłączony z ruchu zostanie jeden ze środkowych pasów. Za skrzyżowaniem kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu - informują Tramwaje Warszawskie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czerwca.

Tramwaj na Kasprzaka

i

Autor: Tramwaje Warszawskie

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na inne trasy wyjadą tramwaje 10, 11, 26 i 28. Powodem jest nie tylko budowa torowiska na Kasprzaka, ale także przywrócenie do działania pętli Górczewska:

- Tramwaje linii 10 pojadą ulicami: Puławską, Nowowiejską, al. Niepodległości, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich i Górczewską, a linii 11: Grójecką, Towarową, Okopową, Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich do pętli NOWE BEMOWO. Tramwaje linii 26 będą kursowały: Grochowską, Targową, al. „Solidarności”, Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich, al. W. Reymonta, Wólczyńską i T. Nocznickiego a linii 28: Kijowską, Targową, Ratuszową, Jagiellońską, S. Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Z. Słomińskiego, al. Jana Pawła II, W. Broniewskiego, al. W. Reymonta, Powstańców Śląskich i Górczewską. Podczas prac nie będą funkcjonowały przystanki: Rogalińska 04, Norblin 03 i 04, Rondo Daszyńskiego 07 i 08, Karolkowa 03 i 04, Szpital Wolski 05 i 06 oraz Rondo ONZ 08 - czytamy w komunikacie Tramwajów Warszawskich, które informują także, że komunikacja miejska powróci na przystanki Bemowo-Ratusz 06, Klemensiewicza 03 i 04 oraz Os. Górczewska 11, 12, 13, 14 i 15.

Budowa trasy tramwajowej na Kasprzaka zakończy się w drugiej połowie 2023 roku. W ramach inwestycji torowisko powstanie między ulicami Wolską i Skierniewicką, a zmodernizowane zostanie 1,2 km torów w ciągu Wolskiej i Kasprzaka. Ponadto nowe przystanki powstaną przy Płockiej, Ordona oraz przystanku kolejowym Warszawa Wola. Dzięki nowej trasie mieszkańcy Woli szybciej dojadą do stacji metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dziennikarka o swoich rodzicach z Ukrainy: Jestem z nich dumna, tata jest w wojsku, mama jest lekarką

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do:
Źródło: Od soboty utrudnienia na Woli. Zmiany w komunikacji miejskiej