Nowy członek JRG 15

i

Autor: https://www.facebook.com/kmpspwarszawa Nowy członek JRG 15

Oto najsłodszy warszawski strażak - psiak właśnie zaczyna służbę w JRG 15!

2022-04-30 20:21

Stołeczni strażacy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej JRG 15 przyjęli w szeregi nowego członka. Na koncie ma już pierwsze wielkie osiągnięcie - podbicie serc mieszkańców Warszawy! Więcej o psiaku-strażaku w naszym artykule.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 15 w Warszawie przedstawiła w sieci swojego nowego członka. Jest nim przesłodki szczeniaczek, który już wkrótce przejdzie specjalne szkolenie. Dzięki temu będzie mógł pomagać strażakom z JRG 15 w ratowaniu życia i zdrowia ludzi. Psy są nieodłączną częścią ich zespołu. Dzięki wyczulonemu zmysłowi węchu, są po prostu niezastąpione w odnajdywaniu poszkodowanych osób. Pisak na razie nie wykonuje żadnych poważnych misji. Sami strażacy z warszawskiego JRG określili go mianem stażysty w służbie przygotowawczej. Ów stażysta zdążył jednak podbić serca mieszkańców i mieszkanek miasta. "Śliczny" i "Słodziak" to najczęstsze słowa, jakie można znaleźć w komentarzach pod zdjęciem.

Park na Rynku Zaborowskim w Lesznie otwarty

Piesek wyrośnie na dzielnego członka JRG 15

Psy przeznaczone do służby w straży czy policji szybko rosną i chętnie się uczą. Ten maluch najprawdopodobniej już wkrótce zacznie towarzyszyć w akcjach swoim opiekunom. Strażacy z JRG 15 specjalizują się w ratownictwie wysokościowym, oraz lokalizowaniu osób znajdujących się pod gruzami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oto najsłodszy warszawski strażak - psiak właśnie zaczyna służbę w JRG 15!