Telefon

i

Autor: pixabay.com Telefon

Pasażer autobusu znalazł smartfona i przekazał go kierowcy - będziecie zaskoczeni tym, co stało się później!

2022-03-15 15:15

Jeden z pasażerów warszawskiego autobusu znalazł w pojeździe czyjegoś smartfona. Oddając go kierowcy nie mógł nawet podejrzewać tego, co stanie się z telefonem. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Wszystko zaczęło się od zgubienia telefonu przez jego właścicielkę pod koniec stycznia. O stracie smartfona wartego około 1000 zł kobieta poinformowała Policję. Sama podejrzewała, że mogła utracić urządzenie w autobusie, którym podróżowała przez warszawski Mokotów. Wobec tego sprawa trafiła do policjantów z mokotowskiego wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu. Operacyjni wkrótce ustalili, że telefon jest aktywny w sieci i wciąż działa, lecz z innym numerem. Mundurowym udało się dowiedzieć, kto jest w posiadaniu telefonu i gdzie mieszka, po czym udali się na miejsce. Tam na jaw wyszła zaskakująca prawda.

Ambasador Deszcyca: Wygramy tę wojnę

Telefon przywłaszczył kierowca autobusu

Drzwi policjantom otworzył zaskoczony mężczyzna. Domyślił się, jaki jest powód tej niezapowiedzianej wizyty. Wydał funkcjonariuszom telefon i złożył dość zaskakujące wyjaśnienia. Okazało się, że jest on kierowcą autobusu, w którym zgubiono telefon. Kiedy jeden z pasażerów przyniósł mu urządzenie, nie wiedział, co ma z nim zrobić. Ostatecznie postanowił zachować się nieuczciwie - wyjął kartę SIM i zaczął używać go jako swojego. Kierowca usłyszał już zarzuty, za które sąd może go skazać na 5 lat więzienia.

Źródło: mokotow.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pasażer autobusu znalazł smartfona i przekazał go kierowcy - będziecie zaskoczeni tym, co stało się później!