Pjus - pogrzeb 24. stycznia. Po ceremonii pożegnanie na Kopie Cwila

Pjus
Autor: Fot. screen YouTube alkopoligamiacom / https://www.youtube.com/channel/UCktMU-6wq3QYTnfog7TzAog Pjus

Członek kultowego 2cztery7 zmarł na stole operacyjnym 12. stycznia. Pogrzeb słynnego rapera zaplanowano na poniedziałek, 24. stycznia. Później odbędzie się wyjątkowe pożegnanie Pjusa na Kopie Cwila. Więcej informacji w artykule.

Pjus, czyli Karol Jerzy Nowakowski, był członkiem słynnej warszawskiej grupy 2cztery7, którą współtworzył z Ten Typ Mesem i Stasiakiem. Raper działał też z Molestą Ewenementem, Numerem Raz czy Pezetem. Nie przestał pracować pomimo choroby - projekt "Słowotwory", w który zaangażowali się artyści rapujący do słów Pjusa powstał w czasie, gdy artysta zmagał się z postępującą utratą słuchu i mowy. Nowakowski od lat cierpiał na neurofibromatozę typu 2. W poniedziałek, 12. stycznia przechodził operację pnia mózgu. Doszło wówczas do zatrzymania akcji serca. Pogrzeb Pjusa zaplanowano na 24. stycznia. Później organizowane jest pożegnanie rapera na Kopie Cwila. Wezmą w nim udział bliscy, przyjaciele i fani Pjusa.

Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!

Gdzie i o której pogrzeb Pjusa?

Uroczystości żałobne zaplanowano w domu pogrzebowym na terenie Wojskowych Powązek przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Odbędą się w poniedziałek, 24. stycznia o 13:15. Po nabożeństwie, Pjus zostanie złożony do grobu.

Pożegnanie na Kopie Cwila - fani zapowiadają udział w wydarzeniu na Facebooku

Po pogrzebie odbędzie się nieformalne pożegnanie rapera na Kopie Cwila, miejscu ważnym dla wielu warszawskich raperów. Wydarzenie, organizowane przez wytwórnię Alkopoligamia, rozpocznie się o 20:22. Będzie to okazja do wspominania zmarłego. W opisie wydarzenia czytamy: Przynieśmy ze sobą dobre wspomnienia, anegdoty, cytaty. Zbierzmy się, jak ursynowskie ekipy za starych czasów i dajmy mu znać, że nigdy go nie zapomnimy. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pjus - pogrzeb 24. stycznia. Po ceremonii pożegnanie na Kopie Cwila